Ankieta: Czy plany technologii powinny zostać dodane do zasad?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
28.57%
4 28.57%
Nie
71.43%
10 71.43%
Nie w takiej formie (kom.)
0%
0 0%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Plany technologii
#1
Koncepcja:
Można wykradać wywiadem i przekazywać plany technologii zbadanych przez jakiś kraj.

Plany technologii pozwalają na jej badanie techa z +2 postępu badań (oraz ew. z pominięciem jej wymagań - ma to szczególne znaczenie np. w przypadku technologii specjalnych żeby nie tracić 2 PP).

----
Mój stosunek jest taki, że tak to mogłoby wyglądać, ale nie dałem tego, bo handel techami to rak trapiący PNW, ale się jeden gracz upomniał o to, to zostawiam demokratycznie taką możliwość.
Odpowiedz
#2
Absolutnie: NIE.

A jeśli by bardzo było na to parcie, to wyłącznie obniżanie kosztu, żadnych pominięć wymagań.
Bo np. wynajdą roboty bez komputerów. Fajnie.
Odpowiedz
#3
Prehi ma rację, popieram Prehiego.
Odpowiedz
#4
Nevermind nie umiem czytać i rozumieć jednocześnie.

Przeciwko zniesieniu wymagań.
Odpowiedz
#5
Postęp badań +2 ma sens, pominięcie wymagań nie ma żadnego.
Odpowiedz
#6
Podbijam Verlaxa
Odpowiedz
#7
Przyśpieszenie postępu badań, nawet duże, ma sens, pomijanie wymagań to za dużo.
Odpowiedz
#8
Przyspieszenie postępu, pomijanie wymagań niby dla realności spoko, ale czy dla balansu i mechaniki nie koniecznie, ale głos na TAK
Odpowiedz
#9
Ja mam uraz do tego pomysłu od czasu jak się okazało, że na jednej z edycji światowych była tajna organizacja całkowicie losowych państw, które wymieniały się technologiami Confused To jest jedna z tych sytuacji gdzie OG nieprzyjemnie miesza się z IG.

Może więcej sensu by to miało gdyby wymiana technologiami wymagała zawarcia jawnej współpracy technologicznej, co mogłoby walić w stabilność jeżeli współpraca będzie pomiędzy państwami, które nie są dla siebie jakimiś ważnymi sojusznikami.
Odpowiedz
#10
O to to. Skończy się technologicznymi kółkami wzajemnej adoracji i powrotem klasycznych sytuacji, gdy państwo A sprzedaje pakiet techów B, B sprzedaje je C, D i E, a E próbuje je sprzedać do A.

Ograniczyłbym plany do wywiadu.
Odpowiedz