Ogłoszenia
#41
2708

Wasz MG ogarnął, że przecież święta są od 30 marca. Nie ma sensu zaczynać tury tuż przed świętami. Zmiana deadline'ów tej tury (de fakto dwa dni więcej):

26 marzec - deadline handlowy (i kolonizacyjny)
28 marzec - deadline wojenny (i wywiadowczy)
30 marzec - koniec tury

I kolejna tura (2709) zostanie rozpoczęta dopiero po świętach (5 kwietnia?)
Odpowiedz
#42
Rozpoczynamy Turę 9. Kalendarz:

14 kwietnia - deadline handlowy i kolonizacyjny
16 kwietnia - deadline wojenny i wywiadowczy oraz na Punkty Prosperity
18 kwietnia - koniec tury

UWAGA: wprowadzony zostaje bardzo ważny dodatek do zasad: o ile można zmieniać budżet po rozpiskach wojennych, nie można zmieniać PP. Oznacza to, że deadline wojenny i wywiadowczy jest jednocześnie też deadline'm na używanie PP. MG odkryli, że możliwość zmiany PP już po deadlinie wojennym jest bardzo rakogenna i prowadzi do exploitów - w ten sposób to ograniczamy.
Odpowiedz
#43
2709
Przypominam, że tura IX jest ostatnią, w której trwa event Czas Przygotowań -> https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=677...20#pid7220
Odpowiedz
#44
2709

Zdecydowałem się przedłużyć deadline'y ze względu na sytuację u mnie w pracy oraz prośbę innych graczy.

15 kwietnia - deadline handlowy i kolonizacyjny
17 kwietnia - deadline wojenny i wywiadowczy oraz na Punkty Prosperity
18 kwietnia - koniec tury

Deadline handlowy i wojenny zostały przesunięte o jeden dzień. Koniec tury dalej jest planowany w tym samym terminie.
Odpowiedz
#45
2709

Deadline wojskowy został przedłużony, w wyniku prośby anonimowych graczy, na jutro do 15:00. To jest bezwzględny deadline, żadne inne prośby nie zostaną wysłuchane.
Odpowiedz
#46
Kochani, technicznie powinniśmy już zacząć turę 2710. W praktyce są jeszcze dwie wojny do rozpisania. Tyczą się one:

- ZSRR vs Imperium. ZSRR podbija Imperium.

- Oraz Wojna na Piaskach, skomplikowana wojna w której przynajmniej według moich wstępnych kalkulacji, żaden z graczy biorących udział nie został pokonany. Wojna ta tyczy się: Agrounii, Nehekhary, FKKA, Moyolequetzal.

Opublikowałem jednak już wam nowy "Czas" oraz te osoby których nie dotyczą te wojny mogą już względnie spokojnie robić niektóre działania czy chociażby szkicy budżetów. I przy okazji tej tury 2710... mam dosyć istotne ogłoszenie.

--------------------------------------------------------------------------

Informuję, że oficjalnie, edycja Warhammer kończy się w roku 2720 (Tura 20), po której następuje podsumowanie ambicji, ranking oraz epilog. MG uznali, że jest to optymalny czas zakończenia edycji.

Dodatkowo, by zapewnić uczciwość w podliczaniu ambicji oraz dodać spicy'u. Wszyscy gracze którzy odpadną z edycji w roku 2715 (Tura 15) bądź później nie mogą wrócić do gry. Tura 15 jest absolutnie ostatnią turą w trakcie której można wchodzić na państwa.
Odpowiedz
#47
2710

Rozpoczynamy formalnie Turę 10.

28 kwietnia - deadline handlowy i kolonizacyjny
30 kwietnia - deadline wojenny i wywiadowczy oraz na Punkty Prosperity
2 maja - koniec tury

UWAGA: Następujące państwa: Nehekhara, FKKA, Klany Orków, Moyolequetzal i Agrounia - możecie robić działania na 2710, ale weźcie pod uwagę, że jeszcze nie ma rozpiski Wojny na Piaskach z 2709. Pracuję nad nią i postaram się dać chociaż wersję bez strat byście widzieli jak wygląda sytuacja, ale to jeszcze nieco zajmie.
Odpowiedz
#48
2710

Przypominam, że w Turze 10 następuje wzrost populacji. Sprawdzacie jaką mieliście populację na starcie tury 10, następnie aplikujecie przyrost populacji. Do tego wyniku dodajecie osobno (bez przyrostu) dodatkową ludność z eventów/kolonizacji jaka się odbyła w 2710. Wasza nowa mocno poszerzona ludność jest dla was dostępna na rok 2711 i wtedy ma aplikacje budżetowe (zwiększona siła ludzka, potencjalne większe wymagania DP).
Odpowiedz
#49
2710
W związku z działaniami wojennymi w Wojnie na Piaskach będę sprawdzał szlaki handlowe na południu. Możliwe są destabilizacje szlaków handlowych z 9 tury, szczególnie jeśli chodzi o handel z Nehekharą. Dzisiaj wieczorem to dokładnie prześwięcę. Proszę graczy o wzięcie tego pod uwagę. Jeśli wpłynie to na terminy deadlajnu handlowego w tej turze to jestem skłonny zglosic do Verlaxa przedluzenie o 1 dzień. Jeśli jakiś graczy ma wątpliwość czy jego szlak doszedł do skutku może od razu do mnie na pw napisać i znajdziemy odpowiedź.
Odpowiedz
#50
2711

Rozpoczynamy formalnie Turę 11.

12 maja - deadline handlowy i kolonizacyjny
14 maja - deadline wojenny i wywiadowczy oraz na Punkty Prosperity
16 maja - koniec tury

WAŻNE: Ze względu na odpadnięcie dwóch graczy ze strefy Turka, jest pewne, że niektórzy gracze mogą zostać przeniesieni z mojej strefy do jego strefy. O szczegółach postaramy się poinformować was niedługo.
Odpowiedz