Informacje ogólne Wakō-han
#1
Wakō-han
NPCe jednoprowowe nie kierują się zasadami dotyczącymi progów WP dla społeczeństwa. Tzn. proszę pamiętać, że "zamożność" dla jednoprowowych wynika wyłącznie ze stosunku WP/ludność - aczkolwiek ma to znaczenie wyłącznie fabularne.

[Obrazek: 9yr3y6J.png]

Dane ogólne:
WP: 22 WP
Ludność: 6 mln


Niektórzy piraci z dumą mówili o swoim obcym - dla Europy - pochodzeniu. Najbardziej widocznym przykładem był oczywiście sam ród Admirałów Shih, ale istniały też inne. Przykładem jest prężna domena wasali Admirałów - Wakō-han z siedzibą w regionie przed Upadkiem nazywanym Hiszpanią. 
Wakō-han powstała jeszcze przed utworzeniem Królestwa Piratów jako miejsce gdzie osiadły morskie ludy “japońskie”. Czy to byli naprawdę japończycy, czy australijczycy o skośnych oczach, prawdę mówiąc nikt nie wie - może nawet oni sami. Podawali się za japończyków, wyglądali jak japończycy i traktowali siebie jak samurajów-rozbójników morskich (cokolwiek by o tym prawdziwy samuraj pomyślał). I to wystarczało, zwłaszcza kiedy oficjalnie zostali wasalami Królestwa Piratów i zawładnęli Zatoką Biskajską oraz częściowo wodami wokół Brytanii - skąd pobierali sute daniny. Lub je wyszarpywali rajdami na wybrzeża - tak czy inaczej, obrastali w bogactwo. A jak jest bogactwo, to czasem głupio się nawet piratowi przyznawać że jest bezwzględnym rozbójnikiem i też władcy z Wakō-han i ich “samuraje” zaczęli stosować elementy kodeksu honorowego, coraz bardziej odchodząc od bezwzględności w kierunku na samozadowolenie.
W czasie Wojny z Królestwem Piratów najpierw wsparli dużymi siłami Królestwo, ale gdy ich posiłkowa flota została w oczywisty sposób rzucona na zniszczenie by ocalić okręty własne Admirałów, Wakō nie przysłali kolejnych okrętów. Byli głusi na prośby Shihów, tylko odbudowywali sobie flotę i remontowali fortyfikacje, nie napadali na (prawie) nikogo…
… to i zostawiono ich w spokoju. Obecnie po pokonaniu Królestwa Piratów wyraźnie zamierzają dalej korzystać ze swojego komfortowego umiejscowienia na szlaku handlowym wokół Europy i bliskości do bogatych wybrzeży…

Wakō-han posiada kilka krążowników (w tym pierwszej generacji), stary pancernik i trochę łodzi torpedowych obrony wybrzeża. Warto też pamiętać o ich słabo uzbrojonych, ale jednak uzbrojonych transportowcach.... Do tego ich domena posiada oddziały lądowe w tym gotowe do łupieżczego desantu, a samo Wakō-han ma macierzyście również “stare” fortyfikacje (i z pewnością stacjonarną artylerię).


Mechanicznie:
By Wakō-han  znalazło się w “strefie wpływów” należy mieć tam 5 punktów wpływu (w tym cn. 1 punkt “gołego” wpływu) oraz płacić im przynajmniej 3 mln $ co turę.
Reputacja dodatnia ma znaczenie.

Punkty wpływu otrzymujemy za pieniądze - przekazanie 3 mln $ to otrzymanie 1 punktu wpływu.
Punktów wpływu raczej nie tracimy. Nawet jak spuścimy im srogi wpierdol, to są jednak ludzie biznesu i rozumieją.

Posiadanie 5 punktów wpływów w Wakō-han (posiadanie go w “strefie wpływów”) gwarantuje:
(+) brak napaści ze strony piratów z Wakō-han
(+) +1K+ co turę za dary w formie haiku.
(+) Można im zlecać napaści
(-) -1 wpływu co turę

Państwo, które jako pierwsze osiągnie 10 Wpływu jest uznane za DOMINUJĄCE. Status DOMINUJĄCEGO jest sprawdzany co turę. Państwo DOMINUJĄCE ma następujące zdolności:
(+) Możemy wypożyczyć (za wadium równe wartości okrętów) eskadrę trzech okrętów Wakō-han, pod dowództwem dwugwiazdkowego admirała. Zapewniamy im zaopatrzenie. Kasa jest zwracana gdy eskadra wróci do domu - bez płacenia dodatkowo!
(+) DOMINUJĄCY może zlecić atak (patrz: Zlecenia dla piratów) na kraj który ma piratów w strefie wpływów. Ale musi wtedy zapłacić podwójną stawkę. - - - działa tylko dla krajów o nieujemnej reputacji.
(-) -1 wpływu co turę (kumuluje się z -1 z “posiadania w strefie wpływów”)

Zlecenia dla piratów (cecha Wakō-han):
Zakupienie pakietu napaści w danej turze na kogoś kto nam niemiły - 12 mln $ [strefa wpływów] / 8 mln $ [zlecenie od DOMINUJĄCEGO]. Nie zaatakują kogoś u kogo w strefie wpływów są - ilość wpływu jest jawna, więc proszę nie męczyć.
Odpowiedz