Ankieta: Czy jednostki zmechanizowane to piechota, czy bieda-czołgi?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Piechota, z jej zadami i waletami.
33.33%
1 33.33%
Bieda-czołgi.
0%
0 0%
A niech MG robi jak mu wygodnie, kimże jest Gracz by protestować przeciw MG, któremu składa czołobitną ofiarę?
66.67%
2 66.67%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Czy zmechy to piechota czy czołgi?
#2
Jak dla mnie Zmech ma wady i zalety obu. W sensie
w przypadku nacierającej piechoty, całą trasę - zapewne kilkunastu kilometrowy odcinek pokonuje z buta na piechotę i rozpoczynają samo natarcie
w przypadku zmechów widzę to raczej jako iż większość trasy pokonują już pojazdem i dopiero tuż przed natarciem wysiadają i ruszają do natarcia ze wsparciem ogniowym zmechów
nie jestem wojskowym czy coś, ale to wydaje się logiczne i zapewne tak wyglądała taktyka danych typów sił. (jeżeli bredzę to plasiam)

Zmech nie czołg i przy wsparciu broni ręcznej szybko zniknie z pola walki stąd klasyfikowałbym walkę zmech-piech jako w miarę wyrównaną ze wskazaniem na zmech bo szeregowy obrońca nie ma szans do póki nie zawoła na tyłu po wyrzutnię. Czołg raczej łatwo się nie podda broni na standardowym wyposażeniu jednostki piechoty i dzięki swojej przewadze ognia/pancerza/zasięgu rozbije zwykłą piech tak samo jak zmasakruje zmechy.

Broń ppanc w końcu powstała do niszczenia broni opancerzonych (sic!) a skoro mamy jednostki wyspecjalizowane w ten rodzaj uzbrojenia to na logikę dane uzbrojenie jest znacznie lepsze od tego standardowego - większy zasięg by dorównać czołgom, precyzja, większa ilość ect.
Stąd też wydaje mi się, że o ile zmech walczy na równi z piechotą (czyli takie 1:1) o tyle jednostka wyposażona w ppanc ze względu na zasięg rozpocznie ostrzał wcześniej - nim trepy zdążą wysiąść do walki. Trepów zmechowych już na polu walki mniej. Nie mogą polegać na swojej taktyce nacierania przy wsparciu ognia pojazdów (nie wiem jak to opisać), bo te dość szybko znikają. To całkowicie rozwala ich organizację. Stąd wydaje mi się, że ppanc powinien być liczony jako (1,5 zmecha) I z drugiej strony. Duża ilość broni kierowanej i precyzyjnej nie pomoże w zwalczaniu nacierających trepów z buta - stąd ppanc wobec piechoty to już (0,5 siły)

czyli podsumowując liczbowo:
piech - zmech - 1:1
piech - czołg - 0:2
piechppanc - czołg - 1:1 (tu można dywagować, ale nie jest clue odcinka)
piechppanc - piech - 0,5:1,5
piechppanc - zmech - 1,5:0,5

Przynajmniej tak mi się wydaje. Ponownie. Na wojskowości się nie znam, a raczej staram sobie zwizualizować (zapewne źle) jakby to mogło wyglądać.

Edit bo słuszna uwaga: Nie przywiązywać się do wartości, że ppanc to 1,5 zmecha, czy coś w tym stylu. To raczej tak orientacyjnie na kogo bym stawiał. Trochę brak mechanizacji wojen by to punktowo oszacować, ale tylko chciałem tak oznaczyć.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Czy zmechy to piechota czy czołgi? - przez prehi - 2022-07-12, 15:57
RE: Czy zmechy to piechota czy czołgi? - przez Enter - 2022-07-12, 16:29