Zmiany i wątpliwości
#91
Nic nie wiem o takich eskadrach
Odpowiedz
#92
Porcja odpowiedzi:

ZN z um. 0 badający techa nic nie daje w tempie badań, ale może zyskać umiejętność jeżeli to przełomowy tech.

Postęp badań się kumuluje. Nie przechodzi na kolejne badanie w slocie.

Rekruci i siła "robocza" to, to samo co wykorzystana siła ludzka. Podmienię na siłę ludzką, żeby się nie myliło.

Bonus z 2 PP w lotnictwo usprawnia produkcję lotniczą tylko na czas jednej tury! To się nie kumuluje. Natomiast jak najbardziej idzie mem: "Nie możesz spamować dziesiątek dywizji myśliwców : <" - "ha ha fabryki robią brum brum". 14 ze slota będzie bardzo ciężko zrobić, ale nie będzie to niemożliwe.
Odpowiedz
#93
Powoli dłubię przy niezbędniku i pytania dwa o zasięg:
1. Czy zostawiamy zasadę, że 1 zasięgu = 3 prowincje lub pół akwenu?
2. Czy nadal samoloty z II wojny światowej na PNW nie mogą stoczyć bitwy o Anglię, bo mają zasięg 1 dla myśliwców i 2 dla bombowców?
Odpowiedz
#94
Uprośmy, że 1 zasięgu to 1 akwen rygorystycznie i 5 prowów na oko
Odpowiedz
#95
Cytat:Wpadłem na lepszy pomysł co do umocnień - będziemy budowali całe linie (jak Maginota czy inny Wał Atlantycki), koszt zależny od tego przez ile prowów przebiega, a każdy sobie opisze pod co to mają być umocnienia. Powiedzmy, że podział kosztowy na lekkie, średnie i ciężkie 5/10/15 mln $ za prowa. Git?
Z ciekawości - co z tym? Imho z tej wypowiedzi najlepiej wygląda podział umocnień na trzy kategorie.


Also, wpadłem na pomysł zasady, że samoloty transportowe mogą zostać użyte do transportu dywizji niespadochronowej z jednego lotniska do drugiego. Limit wynosiłby 1 dywizję piechoty na użyty dywizjon transportowy i 1 panc/zmech na 2 dywizjony.
Odpowiedz
#96
A tak się nie dało robić?
Odpowiedz
#97
Nigdy nie widziałem, by tak się dało. Z drugiej strony, nigdy nie widziałem samolotów transportowych na PNW.
Odpowiedz
#98
No właśnie mnie też się wydaje, że tylko do tego służyły samoloty transportowe, bo przez 20 edycji spadochroniarze zostali użyci raz.

A propos... ma ktoś kontakt z Variatzkim?
Odpowiedz
#99
Za namową Verlaksa przy rekrutacji będzie można za 1 punkt sprawić sobie umocnienia.
Odpowiedz
(2020-05-05, 21:58)VegetaZen napisał(a): Za namową Verlaksa przy rekrutacji będzie można za 1 punkt sprawić sobie umocnienia.

A będzie można wybrać przebieg i czy więcej lekkich czy mniej ciężkich?
Odpowiedz