Ogłoszenia
#71
Z uwagi na prośbę Ripera, deadline handlowy (kolonizacyjny, połowowy, na oznaczenie złóż i informacje ogólne) przesunięty do  12.02.2022 soboty 9:00 rano.

Deadline wojenny chwilowo nie jest przesunięty, bo raz że aktualny terminarzyk zakłada że jak nie będzie porodu do 17.02, to i tak rano tegoż dnia mamy się z żoną zgłosić do szpitala na wywoływanie - więc akcja "P" i przedłużenie deadline wojennego nas i tak nie ominie, zobaczymy najwyżej czy faktycznie o tydzień.

Za to handlowego prawdopodobnie już nie wydłużymy, bo jak sprawdzę ostatnie cztery budżety to mam zrobione wszystko z mojej strony do handlowego, a że wisi mi parę eventów do publikacji "tuż po" deadline handlowym, to wolałbym z nimi nie czekać.
Aha: tradycyjnie, osoby które nie poprawią budżetu do deadline wojennego, mają zamrożony cały handel. Ale dodam do tego jeszcze brak uznania rozkazów i rozpatrywanie w wojnie wojska na turę 2203.
Mam nadzieję że to będzie dobra motywacja ^^
Odpowiedz
#72
Zapis (ważny fragment podkreślony)

Cytat:* Demokracja zdecentralizowana - Dochód KP = stabilność * 3 - 5. Musimy rozpisywać wybory, które rządząca partia przegrywa bez intensywnej kampanii wyborczej. Zmiana władzy zwiększa stabilność. Społeczeństwo szuka autonomii i referendów. Lista dostępnych polityk rządu jest zależna od ideologii partii rządzącej.
zmienia się na


Cytat:* Demokracja zdecentralizowana - Dochód KP = stabilność * 3 - 5. Musimy rozpisywać wybory, które rządząca partia przegrywa bez intensywnej kampanii wyborczej. Zmiana władzy zwiększa stabilność. Zmiana władzy zwiększa stabilność, jeśli nie jest częściej niż raz na 4 lata i nie następuje w wyniku przedterminowych wyborów. Społeczeństwo szuka autonomii i referendów. Lista dostępnych polityk rządu jest zależna od ideologii partii rządzącej.
(przekreślone skasowane i dodane kursywą nowe)
Odpowiedz
#73
Do piszących rozkazy, ale też piszących eventy.

Eventów NIE EDYTUJEMY. ABSOLUTNIE NIE.
Kwestia w tym, że ja je czytam na bieżąco i segreguję sobie. Jak ktoś napisze posta z jednym punktem, a po paru godzinach dorzuci do niego kilka punktów, może się okazać że MG nie jest świadomy że ma mu coś odpisać. W tej turze się o tym przekonał Milord.
Absolutnie nie, od teraz to jest karalne.

Rozkazy można i trzeba edytować, bo powinno ich nie być za dużo postów na turę. Ale czysty zdrowy rozsądek z Waszej strony powinien po dopisaniu czegoś do rozkazów mnie poinformować. W określaniu ile jest wojen polegam na mojej biologicznej pamięci, zapamiętaniu tego co przeczytałem w rozkazach. Jak widziałem czysto obronne, a potem ktoś zmienił na ofensywne - no to jest kurwa jego problem, o zmianie powinien mnie poinformować.
Odpowiedz
#74
Shiroihan i Sektor Zero nie uwzględniły w info ogólnym zmian z 2204, konkretnie wyników tury wojennej. Deadline na aktualizację info ogólnego minął, więc operuję w rozkazach na takich poziomach gwiazdek:

Cytat:- Siogun Mikotoba Reiji*** | [Organizator - przygotowanie operacji trwa dłużej, ale przynoszą one mniejsze straty]
- Generał Hoshiidake Yūsaku
- Generał Shimazu Kiryu
- Generał Otomo Kenji
- Generał Shinja Goro
- Generał Oja Taro
- Generał Kasuga Gari
- Generał lotnictwa Hosokabe Isoroku
- Generał lotnictwa Itonoko Mayoi
- Admirał Tanaka Kenji* | [Flota eskortowa - niszczyciele sprawniej bronią floty przed atakiem z powietrza]
- Admirał Majima Mei
- Admirał Morikawa Shu
- Admirał Mori Goro
i


Cytat:Jean Rubberspy (Generał)  - 0
Lucy Hawk (Generał Lotniczy) - 2
Luke Monari (Admirał) - 3
Adam Smith (Admirał) - 1
Thomas Jones (Admirał) - 1
Hitch Bradley (Admirał) - 1


Czasu było trzy tygodnie.
Anyway, innych kar nie będzie, tylko ta. Dla ułatwienia na przyszłość, zapiszę w rozpisce wojennej dowódców pod nowymi liczebnikami.

Ps. Obywatelowi który złożył uprzejmy donos serdecznie dziękujemy! Donos nadał sprawie biegu, możecie koledze podziękować za obywatelską postawę <3
Odpowiedz
#75
Przedłużam turę na rozkazy ale tylko dla wojny północnej.

Warunkiem uzyskania przedłużenia dla konkretnego gracza jest wystąpienie o to do MG - DZIŚ - i napisanie szkicu rozkazów (takiego by mi potem ktoś ściemy nie walił, a opierał się na rozpisce innych wojen).
Szkic najlepiej też dziś.

Jak ktoś się obudzi jutro, to pocałuj psa w ... nos.
Odpowiedz
#76
Na życzenie gracza, ogłoszenie.

Na deadline wojennym kończą się wszystkie działania. Wydarzenia tajne i jawne; potem można tylko jeśli się brało udział w wojnie lub ma się inny dobry powód, za zgodą MG, edytować budżet. Ale wszystko co jest "wydarzeniem" nie może być.

Na przykład wszystko co się wiąże z interakcją z innym graczem wydarzeniem dla mnie jest. Np udzielanie dostępu wojskowego, podpisywanie dyplo albo pożyczanie pieniędzy.
Odpowiedz
#77
Na słuszny wniosek Turka by stosować zasady literalnie, przedłużenie ma tylko Vive, bo tylko on o nie wystąpił dostarczając mi szkic rozkazów.

Siły ANZAC i ONZ się nie ruszają.

Cały handel i rozkazy Nordfall są nullifikowane za brak rozpoczęcia poprawiania budżetu w terminie. Nie ma żadnego handlu. Nie ma żadnych rozkazów. Wszystkie rozkazy zakładające że Nordfall *cokolwiek* będą liczone że nic się nie stało, polacy, nic się nie stało.
Odpowiedz
#78
Chciałbym zauważyć że informacje ogólne Nandanitów nie są aktualizowane. I nie jest tak dlatego, bo takie dane jawne staram sie aktualizować w wydarzeniach i w wojnach. Oczywiście w związku z tym można składać ewentualne donosy na MG, ale jak to było w Panasie Tadasie


Cytat:«Apeluję — rzekł Sędzia — do gubernatora».
«Apeluj — rzekł Płut — choćby do Imperatora.
Wiesz, że gdy imperator zatwierdza ukazy,
Z łaski swej często karę powiększa dwa razy.
Odpowiedz
#79
Cytując discorda.

Jeśli książę nie poprawi budżetu ostatecznie (z moją akceptacją) do rozpoczęcia nowej tury (nie wcześniej niż czwartek), jego decyzje o embargach z tury 2205 też są nullyfikowane.

Ogólnie poza tym bez tego wszystkie decyzje w grze po starcie nowej tury będą nieważne. Ostatnia rzecz została i jak ktoś przez focha nie chce poprawiać czy coś innego, to jest wyłącznie jego problem. I najwyżej tych graczy którzy wierzą w niego.
Na pewno nie mój.
Odpowiedz
#80
Uwaga.


Cytat:*) Wszystkie kraje: -10% dochodu w 2205, -2% przyrostu ludności w najbliższym przyroście.

Kraje które mimo tego minusu wciąż mają ponad 100% dochodu, tracą -5% dochodu (ale nie spada bardziej niż do 100%).


chodzi o 2205, czyli budżet 2206. Namotałem, więc poprawiam w evencie na


Cytat:*) Wszystkie kraje: -10% dochodu w budżecie 2206, -2% przyrostu ludności w najbliższym przyroście.

Kraje które mimo tego minusu wciąż mają ponad 100% dochodu, tracą -5% dochodu (ale nie spada bardziej niż do 100%).
Odpowiedz