Ogłoszenia
#81
Ogłaszamy niniejszym rozpoczęcie się 5 tury (2206) edycji Nandan!

Gracze którzy brali udział w wojnach / na których konflikty znacząco wpłynęły, oraz wszyscy zmieniający z powodu eventu o zimie, mają czas na edycję budżetów 2205 do 03.03 o 21:00. Należy przy tym napisać w rozmowach z MG vs BG co się edytowało i czemu - jeśli ktoś nie napisze "czemu", bez pytania o rację daję stabhita przy sprawdzaniu budżetów.
Osoby które nie brały udziału w wojnach itp. też mogą edytować budżety, na tych samych zasadach. Ale proszę pamiętać, że jak ktoś zmieni coś diametralnie (nagle zabierze zgodę na tranzyt, na handel, itd) to poleci stabhit.

Od 03.03 po 21ej sprawdzam szlaki handlowe i budżety. DLATEGO jak ktoś się nie wyrobi ze zmianami, to przykro mi, ale trudno.
Informuję uprzejmie że kontynuuję dawanie prezentu eventowego dla najgorzej napisanego budżetu w turze. Ale proszę się bardzo nie bać - to będzie tylko taki symboliczny kop w dupę.
MOŻNA zgłaszać wcześniej chęć sprawdzenia budżetu 2205, w sensie przed deadlinem. Będę miał potem mniej roboty, a gracz będzie miał więcej czasu na poprawki.

Ps. Graczy uprzejmie proszę o przypomnienie się ze wszystkimi eventami które zrzuciłem na turę 6, o ile na nie sam nie odpiszę + minął odpowiedni czas od napisania o nich.
Przypominać się w Rozmowach z MG, po kolei wymieniać sprawy (numerować) i podawać linki do działań/pytań. Bez tego obawiam się że mogę się sam z siebie sprawami nie zająć, więc wypisywanie w rozmowach to Wasza działka.


***

Deadline handlowy (więc też embarga), kolonizacyjny, połowowy, na oznaczenia złóż I AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 10.03, 21:00
Deadline wojskowy i wywiadowczy jest do 17.03, 21:00.
Odpowiedz
#82
Biorę pod uwagę feedback graczy i niniejszym obiecuję że nie będzie więcej eventów które będą wstecznie zahaczały o produkcję (i DP).

Tego co było, nie cofam, ale żeby było Wam łatwiej - drugi raz takiego samego potopu nie będzie.

Ps. Oczywiście mówię o eventach. Jak ktoś zrobił błąd w budżecie i będzie znaleziony, to możemy się cofać i do tury 2201.
Odpowiedz
#83
Biorąc pod uwagę sygnały od wielu graczy - czy to że nie mogą się skupić na PNW, bo wojna; czy że cieżej im w ogóle planować rozkazy wojenne, bo wojna za granicą - tura będzie przedłużona na pewno.
Na razie zakładam przedłużenie wszystkich deadlinów co najmniej o tydzień (wliczając deadline na poprawianie budżetów), bo, jakby to powiedzieć, MG też człowiek i czyta newsy o UKR zamiast nawalać posty. Poza tym syn ma żółtaczkę fizjologiczną i tak szczerze trochę wszystko zwala się na głowy. Mimo to nadal będę dawał co jakiś czas odpisy - ale przedłużenie będzie na pewno.
Odpowiedz
#84
Niniejszym przedłużam turę z uwagi na wojnę na Ukrainie plus, nie ukrywajmy, moje zawirowania. Z synem lepiej, ale wieczory nie są z gumy, czasu trza.

Czas na poprawę budżetów jest do piątku 11.03 o północy (sprawdzam od rana w sobotę) i ten termin nie będzie wydłużany. Jak ktoś nie poprawi budżetu, poniesie konsekwencje - nikt mi nie zgłaszał nieobecności per se (że coś się dzieje prywatnie, i chwilowo nie ma czasu), więc nie uwzględniam reklamacji. Macie 8 dni więcej, łącznie 16 dni na poprawy budżetów z poprzedniego roku to aż nadto.

Deadline handlowy (więc też embarga), kolonizacyjny, połowowy, na oznaczenia złóż I AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 19.03 (sobota), 21:00

Deadline wojskowy i wywiadowczy jest do 26.03 (sobota), 21:00.


Zastrzegam że wyznaczam nieprzekraczalny termin na eventualne wydarzenia od gracza, pytania do MG i przypomnienia "MG miałeś zrobić na 2206" na 19.03 21:00. Przesunięcie deadline handlowego nie przesuwa tego terminu. Przy wydarzeniach/pytaniach/przypomnieniach o eventach na 2206 - które będą napisane po tym terminie, MG rezerwuje sobie możliwość robienia odpisu na rok 2207. I pytanie na discordzie "a MG, może już" nie jest absolutnie tutaj wiążące.
Jedynym wyjątkiem są przypomnienia o wykonaniu akcji wywiadowczej i rozkazy, bo wynikają z wiadomego deadline.
Odpowiedz
#85
Czołem, tu Gandzia mapowy, nie mylić z Gandzią graczem.

Przypominam, że w tematach Zmiany na mapie i Zmiany złóż morskich gracze powinni wpisywać wszystkie dotyczące ich zmiany, W TYM DEKOLONIZACJĘ/UTRATĘ PLATFORM WYDOBYWCZYCH.

Następny śmieszek, który "zapomni" wpisać w odpowiednim temacie, że krakeny zjadły mu platformę, dostanie ode mnie embargo.
Odpowiedz
#86
(2022-03-06, 19:29)Gandzia napisał(a): Czołem, tu Gandzia mapowy, nie mylić z Gandzią graczem.

Przypominam, że w tematach Zmiany na mapie i Zmiany złóż morskich gracze powinni wpisywać wszystkie dotyczące ich zmiany, W TYM DEKOLONIZACJĘ/UTRATĘ PLATFORM WYDOBYWCZYCH.

Następny śmieszek, który "zapomni" wpisać w odpowiednim temacie, że krakeny zjadły mu platformę, dostanie ode mnie embargo.

a ja za to embargo nie dam Gandzi żadnej kary do dochodu Wink
Odpowiedz
#87
Każdy komu liczyłem ze wzoru z info ogólnych


Cytat:Zaopatrzenie: 8 + 2 * <poziom: przemysł>
zamiast z zasad (10+ 2*przemysł)


proszę niech sobie doda na obecny budżet (2206) dodatkowe Z. Należy to napisać też w tajnych wydarzeniach (ile Z?)

Zapis w szablonach zunifikowany.
Odpowiedz
#88
Dozwala się produkowanie (brak wymagań wstępnych np z technologii) oddziałów pancXciuch.

Są bardziej wrażliwe na ataki z powietrza, dewastację logistyki i tym podobne, ale za to są szybsze - np pancX może stać cały tydzień czekając na paliwo pod Kijowem, a pancXciuch już by tam było (i gniło).
A i są skuteczniejsze w zwalczaniu milicji, bardziej niedorobionych partyzantów i naprawdę małych drapieżników nandańskich.

@Gandzia na Twoją prośbę, więc oczekuję że coś powstanie!
Odpowiedz
#89
Przedłużam deadline handlowy do 24.03 (jest to, przypominam, też deadline na aktualizacje info ogólnych).
Deadline wojskowy jest przedłużony do 02.04. Zaznaczam, że 2.04 mam sesję i jakby ktoś pisał rozkazy na ostatnią chwilę [w ostatnią dobę] to mu nie przedłużę, nie odpowiem na pytania i w ogólnie niech spada na drzewo.

w obu wypadkach deadline jest do 21:00.
Odpowiedz
#90
Właściwie to jeszcze jedno ogłoszenie.

MG na ostatnie trzy dni tury bierze sobie urlop, tj. w dniach 31.03-02.04 odpisów nie udziela się. Nie ważne jak pilna sprawa, czy jedno proste pytanie, czy wydarzenie wybory czy coś - nieważne jak ważna, mam to w pompce. Prośby o przedłużenie tury też, półtoramiesięczna tura IMO starczy.

Jedyny wyjątek w odpisach będzie dla nielicznych nieszczęśników którzy będą mieli budżety do poprawek, ale i wobec nich nie będę się odzywał zbyt często, a 02.04 pewnie w ogóle.
Odpowiedz