Europa 10k, prace koncepcyjne: rekrutacja i punktowanie
#8
(2022-07-30, 15:36)Fogler napisał(a): Tylko jest jedna zasadnicza sprawa.

1) Czy podanie tych zagłębi nie spowoduje tego co było bolączką wielu edycji, czyli wszyscy rzucą się na te miejsca, a wiele pozostanie pustych, patrz ziemie Nadbałtyckie przez wiele edycji.
2) Nadal będziemy mieli jakieś surowce na start? W sensie tak jak było ostatnio bodajże każdy dostawał 3 na start, czy wszystko będzie rozmieszczone w jakiś prowincjach i ile ktoś trafi to tyle trafił?
Cytat:Anyway, jak ktoś dostanie na start więcej niż 2 surowce, to będzie to “balansowane” przez zmniejszone inne rzeczy z pakietu startowego. W ekstremalnych wypadkach nawet ludność może być jednak poniżej 20…

Ale ogólnie każdy będzie miał jakiś surowiec i to nie uran (metale, rzadkie, ropę lub żywność [DP]), jak tylko jeden to mając z tego tytułu wyrównanie.

Większość surowców (50% ogółem?) będzie rozmieszczona jakoś w prowach, ale dopiero po rekrutacji, bo Verlax rysuje mapę dopiero po rekrutacji. Myślałem nawet o koncepcji by surowce były jawne na poziomie rekrutacji, ale wtedy trzebaby mieć mapę na poziomie rekrutacji... dlatego tylko zagłębia.

"Czy podanie tych zagłębi nie spowoduje tego co było bolączką wielu edycji, czyli wszyscy rzucą się na te miejsca" ->  nie wiem, ale ogólnie dlatego należy zaznaczyć że wylądowanie w zagłębiu jedyne co gwarantuje, to dodatkowe, ekstra i pewne problemy fabularne.
Wylądowanie w zagłębiu zwiększa szansę na surowce na start... ale one wtedy będą miały wyrównanie do tyłu w strukturach.
A wylądowanie w zagłębiu nie gwarantuje skolonizowania też prowincji z surowcowych - z punktu widzenia zagłębi, Transaarde było w zagłębiu. Miało ładne granice, tuż za którymi sąsiedzi mieli surowce. Takie zagłębie obwarzanka...

Domyślam się, że nurtuje Was, jakie to może być wyrównanie surowcowe [pod "surowiec" nie rozumiemy uranu]. No to pod "wyrównaniem" za brak surowca rozumiem otrzymanie struktur rownoważnych co najmniej 30-40 mln $. Za posiadanie dodatkowego surowca będzie wyrównanie w dół na co najmniej 30 mln $, w części lecące z pieniędzy startowych, w części ze struktur. W pierwszym rzędzie struktur uniwersalnie dobrych, a raczej nie sprzętu 0 generacji (czyt. zabiorę lotnisko i bazę morską i hajs na start, a zostawię piech0 w sprzęcie).
Wylądowanie w zagłębiu oznacza akceptację takiej możliwości.

Cytat:Symulując wykonanie procedury "w zagłębiu cierpisz" na kimś kto otrzymałby np. 4 surowców na start - 2 metale przemysłowe, 1 ropę i 1 DP (zamiast np 1 DP i 1 ropy) => zaczyna nie z 50 mln $, a z 20. Mimo że z wydawanych punktów i linii brzegowej wynika* że powinien mieć 2 bazy morskie, 1paI, 2krI i 3FT (poza jednostkami 0 generacji), otrzymuje tylko bazę morską, 1krI, 1FT i jednostki 0 generacji (i nie ma ich więcej, po prostu tych I genki nie ma). Łącznie stracił 30 mln $ w gotówce i 50 mln $ w sprzęcie.


*- nie wiem czy tak wyniknie. Nie wiem jakie zrobię przeliczniki jeszcze. Ale przykład musi coś zawierać.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Europa 10k, prace koncepcyjne: rekrutacja i punktowanie - przez prehi - 2022-07-30, 16:10