Ogłoszenia
#71
MG na razie wstrzymuje się z pisaniem. Myślę nad życiem i cyklem życiowym PNW. Tudzież sensem, takie tam.
To kiedyś minie i kiedyś za radą klasyka trzeba będzie srać lub oswobodzić wychodek, ale nie wiem czy jutro czy za tydzień.

Gracze oczywiście mogą pisać. Deadline będę na bieżąco przedłużał - od chwili zakończenia czasu wstrzymania będzie cn. 5 dni do deadline handlowego.
Odpowiedz
#72
Miałem czekać i rozstrzygnąć czy Riper wróci, ale na fali feedbacku od graczy - wznawiamy edycję!

Zastrzegam jednak, że mamy teraz szóstkę graczy i na swój sposób każdy gracz jest ważny a czasem niezbędny i kolejna rezygnacja gracza może [ale nie musi] uśmiercić nieoczekiwanie edycję. Ewentualne dojście Ripera oczywiście da pewną redundancję, więc zapraszam.
... powtarzam, że za wejście na SZE mogę ofiarować fajne eventy, na pewno to warte tego, Midegarde to tyle budżetów do nadrobienia, po co to komu, wchodź na SZE, napraaaawdeeeeę!
Łyknął?

Wydłużam zgodnie z zapowiedzią deadline handlowy do 23.04 o 22:00, deadline wojenny do 29.04 o 22:00. Tak, to sobota, po to bym mógł pisać wojny na długim weekendzie.
Czas responsywności MG zostaje ustalony ponownie na 7 dni od posta, nie licząc oczywiście czasu przerwy jaki mieliśmy.

...ale że mam L4 do piątku, to jak na coś Wam nie odpowiem do środy, to przypominajcie od czwartku.

===

DLC: PNW Rezurekcja, czyli pakiet zmian w NPCach będzie po wojnach a w międzyturzu 5/6.

Co na pewno:
- gracze co będą walczyć, najlepiej skutecznie, mogą liczyć na profit z uwagi na zmiany w NPCach. Mogą, ale zastrzegam że to nie wyjdzie zawsze i nieograniczenie. Kluczowe będzie zachowanie pewnego balansu militarnego, to znaczy... żeby łatwiej było się Wam między sobą napierdalać, jak to inaczej ująć?
- pewni NPCe wykonają nieoczekiwane ruchy dyplomatyczne. Out of charakter, ale zabiorą mi nieco zużycia czasu i zbalansują inne zmiany. Chyba.
Niektórzy wykonają ruchy dyplomatyczne wewnątrz siebie. Auuu! (chyba, nie gwarantuję, zależy od graczy, NPCe to kot schroedingera)
- czytajcie uważnie wojnę orkijską '10005 (fabularny tekst, zwłaszcza podsumowanie), będą wzmianki jak czytać przyszłość konfliktu. W sensie: w tym wypadku dla ułatwienia MG zaznacza - wierzcie so-called "ekspertom".

Z pakietu rezurekcyjnego, przyspieszę kilka pozytywnych eventów które miały być w turze 6, ale przyspieszę.
Będzie jeden event ogólny na samym końcu tury - jak ktoś wtedy nie ma czasu poczytać/reagować (np. jedzie w piątek na wakacje), proszę o informacje do środy włącznie. Event będzie dany z maksymalnie małym marginesem czasowym, bo... bo miał być wrzucony na dwie godziny przed deadlinem, ale wziąłem do serca radę by nie zawsze być sadystą.

===
Po turze 5 prawdopodobnie zamykamy konkurs "Zima Europy" i niedługo potem zaczniemy... tak, tak, Wiosnę. Na PNW łapiemy opóźnienia, sorry.
Odpowiedz
#73
Na wniosek Verlaxa, wydłużam turę wojenną do niedzieli 30.04 o 22:00
Odpowiedz
#74
przedłużam deadline do wtorku.
Verlax chciał do 1 w nocy, ale biorąc pod uwagę że Enter dziś sprawdził ostatnie budżety (sic!) oraz że jutro pykam w rpżki, to daję wincej czasu. Do wtorku, uwaga, 21:00. Nieco wcześniej niż zawsze.

Anyway @Riper - shame.
Odpowiedz
#75
Zaczynamy turę 6 (rok 10006) edycji Europejskiej!

Deadline na AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 14.05.23, 22:00.
Deadline handlowy, kolonizacyjny, WYWIADOWCZY jest do 03.06.23, 22:00.
Deadline wojskowy i NA EMBARGA jest do 09.06.23, 22:00.


...skąd takie a nie inne? Bo elowi się w międzyczasie coś powinno urodzić - gratulujemy - i chop nam wypadnie z grania na 2 tygodnie. Jeśli się urodzi szybciej, to przesunę też deadline na informacje ogólne (o jakieś dwa tygodnie...), ale podobno na razie jest szansa że nie trzeba.

***
Eventy 10005/10006, jeśli nie jest napisane inaczej, mają efekt mechaniczny wliczający się do początku 10006. Czyli: spadek stabilności z eventu 10005/10006 może wpłynąć na PP na budżet 10006. Wzrost/spadek ludności z 10005/10006 - może wpłynąć na dochód kultury 10006. Itp, itd.

***
@Riper - shame on you!

***
Możliwe że będą jakieś zmiany w NPCach, ale to niepewne. Wydaje mi się że eventy międzyturowe dobalansowały grę tak by wrócił pewien dynamizm - jeśli ktoś ma wątpliwości, jestem otwarty na rozmowy i wyjaśnianie stanowiska. Najpewniejsze z dodatkowych zmian w NPCach są jakieś u Wenedów i Konfederacji Rzeczywspólnej, ale tutaj dużo zależy od postępowania ARL. W drugiej kolejności możliwe jest że będzie coś w Stejo: obiecuję że będzie co najmniej event z odpierdem z ich bogatej sytuacji wewnętrznej, może coś wincej.
Odpowiedz
#76
Oferuję pozytywny event poza tabelką karmiczną dla kogoś, kto się podejmie zrobienia podsumowania wpływów ze Zmiany wpływów i będzie to aktualizował.

Bez tego pójdziemy dalej - no ja tego nie zrobię, nie chcę siedzieć za dużo nad PNW bo mi wtedy rodzina strajkuje - ale byłoby to przydatne.

Zgłaszajcie się na ogólnym discorda, jeśli macie czas i ochotę.
Odpowiedz
#77
Po negocjacjach z el roberto, konkurs Zima Europy jest przedłużony o tydzień (do 28.05) i jest to ostateczne żądanie ostatecznego uczestnika.

Jak ktoś do tego czasu nic nie wyśle, to shame on him.

Deadline'y growe są przedłużone z uwagi na wydłużenie ojcowskiego el roberto. Deadline handlowy na 11.06, 22:00; deadline wojenny na 17.06, 22:00.

Zaznaczam, że sądziłem dotąd że pyknę choć część wojen w długi weekend bożocielny, a tak może być problem. Więc przerwa międzyturza może być dłuższa - zależy od Was.

---
Z uwagi na wydłużenie deadline zwracam się do graczy o robienie rzeczy wcześniej, a nie na ostatnią chwilę. W tej turze zamierzam napisać wojny NPCów (NPCe z NPCami) przed deadline wojennym.
...ergo ustalam że gracze mają czas do deadline handlowego na pisanie o tym że wtryniają się w jakieś wojny NPCów, wymieniam imiennie: Neobaktria, Samarytanie.
Graczy którzy wiedzą że będą mieć wojny i to z jednym przeciwnikiem, są bardzo zachęcani by napisać fragment rozkazów wcześniej, by choć fragment wojny mógł zrobić wcześniej.

---
W wakacje nie ma mnie mniej więcej w pierwszym~ tygodniu lipca i drugim tygodniu sierpnia (po 05.08). Możliwe że dłużej, to są plany minimalne - więc tury mogą być dłuuugie. Ale jesteśmy przyzwyczajeni.

A jak ktoś nie jest i chciałby przez to rezygnować, to niech pisze teraz, a nie w sierpniu, mniej frustracji z zamknięcia edycji będzie Wink
Odpowiedz
#78
Z uwagi na wniosek Verlaxa przedłużam turę do niedzieli 22:00.

Zaznaczam, że przez to wojny też pójdą wooolno (weekend out) i może się wyrobię przed początkiem lipca, gdy jadę na urlop...
Odpowiedz
#79
Zaczynamy turę 7 (rok 10007) edycji Europejskiej!

Deadline na AKTUALIZACJĘ CHOLERNYCH INFORMACJI OGÓLNYCH jest do: 15.07.23, 22:00. --- TEN DEADLINE NIE BĘDZIE PRZEDŁUŻONY POD ŻADNYM POZOREM macie prawie trzy tygodnie, na litość Boską.

Deadline handlowy, kolonizacyjny, WYWIADOWCZY jest do 22.07.23, 22:00.
Deadline wojskowy i NA EMBARGA jest do 29.07.23, 22:00.


***
Czemu takie terminy? Bo 1-9 lipca mam wolne, a 5-13 sierpnia będę miał wolne. Wydłużenie ww. terminów spowoduje że deadline się przesuwa do 13 sierpnia czy coś koło tego. Co więcej: możliwe że i tak się przesunie, zależy od tego jak będzie szło, zwłaszcza szło sprawdzanie budżetów.
Aha, jak ktoś nie będzie robił działań i budżetu, to jego wniosków o przedłużenie nie słucham. Tak jak nie słucham wniosków o przedłużenie deadline na aktualizację informacji ogólnych ani wniosków składanych o 24h wcześniej niż deadline.

Sprawdzanie budżetów zaczynam raczej po urlopie, jeśli zacznę się - i Was - tym katować przed urlopem to zapalcie świeczkę za moje zdrowie psychiczne czy coś.

***
Eventy 10005/10006, jeśli nie jest napisane inaczej, mają efekt mechaniczny wliczający się do początku 10006. Czyli: spadek stabilności z eventu 10005/10006 może wpłynąć na PP na budżet 10006. Wzrost/spadek ludności z 10005/10006 - może wpłynąć na dochód kultury 10006. Itp, itd.

***
Tak, ciągle trwa Epoka Walczących Państw. Nawet jakbyście wszyscy zawarli pokoje, to rewolucja nie obraca się w tył, patrzy tylko do przodu!
Z definicji każdy traci PP za pokój (poza IRE). Jeśli gracz uważa że jest inaczej, bo nie pamiętam cech (Wy pamiętajcie, jak chcecie by działały <3 ), albo ma inne interpelacje, proszę o napisanie na rozmowach z MG.
Odpowiedz
#80
Dobra, oficjalnie.

Od 01.07 do 09.07 mnie nie ma, tj. nie powinienem odpisywać. Niby w graniczne dni może coś będę przy kompie, ale lepiej na to nie liczyć. A przed 01.07 raczej też już nie będę pisać, bo pracodawca wybrał czas przed urlopem na przecioranie mnie, tak samo jak pogoda i zdrowotność.

Ergo: nie liczcie na odpisy przed 09.07, jeśli jakieś będą to dlatego bo krótkie, proste i / lub wyjątkowo mi się zachciało. Może tak będzie, ale np. na tą chwilę to jestem padnięty psychicznie i fizycznie...

Czas tygodniowej karencji czekania na odpis MG naliczamy od dnia napisania posta, bez czasu nieobecności 01-09.07, ergo za pingowanie przed końcem urlopu oberwiecie meteorem.

Ps. a jak będę gdzieś pisał poza PNW, to moja prywatna sprawa czy coś.
Odpowiedz