Wydarzenia
#1
Odpowiedz
#2
10000

W czasie prac kopalnianych we Frankfurcie nad Menem, górnicy eksplorujący złoża węgla, koksu i brykietu, dokopali się do siatki tuneli. Nieznanej, niezbadanej i szeroko się rozgałęziającej. W niższych partiach tych tuneli napotkano na kolejne wspaniałe złoża węgla i metalu, ale poszerzające się tunele prowadzące w ciemność niepokoją górników.
- A najbardziej niepokoi mnie ta cholerna wielka dziura, w tunelu 666B-L-R (g). Kilkadziesiąt metrów średnicy... a jeden z robotników, ale nie nasz, kontraktor, chłopak durny, wrzucił kamyk i za cholerę nie było słychać by dosięgnęło dna. Ktoś mówił że słyszał bębny, ale - gówno prawda.
- jak powiedział Gimli, jeden z naszych umięśnionych niskich górników.
[Obrazek: VMoGStC.jpg]

//Chwilowo brak efektu, kopalnia ładnie działa i jest fajnie!
Odpowiedz
#3
10k0
link

Wiceminister Alf Gand, specjalny pełnomocnik rządu ds. energetyki i górnictwa, udał się do Frankfurtu by ocenić potrzeby oraz potencjalne korzyści i zagrożenia związane z odkryciem. Po ciepłym przywitaniu zgotowanym mu przez miejscowych oraz wnikliwej inspekcji, zarządzono odizolowanie niezbadanych chodników od reszty kopalni poprzez montaż krat w tunelach. Wiceminister zapewnił, że bezpieczeństwo pracowników jest dla rządzących priorytetem, a tajemnica zagadkowych tuneli zostanie rozważnie zbadana przez zespół ekspertów. Jest wielce prawdopodobne, że mamy do czynienia z reliktami z przed Upadku, których badanie może dostarczyć bezcennej wiedzy, ale też wymaga ostrożności, czego dowodem chociażby opisywany w lokalnej prasie przypadek pana Hyazintha Wolfa, studenta z Essen, który popadł w katatonię po zapoznaniu się z treścią starożytnego tekstu zatytułowanego "Dyrektywa o krzywiźnie banana". Wobec tego zbierzemy zespół złożony z uczonych, doświadczonych grotołazów i górników, którego zadaniem będzie eksploracja podziemnego kompleksu. Naszym dalekosiężnym celem musi być zbadanie wszystkich tuneli, jednak krótkoterminowo oczekujemy, że zespół przedstawi nam chociaż swoje szacunki dotyczące skali rozmiarów podziemnego kompleksu (co pozwoli oszacować dalszy budżet zespołu) oraz upewni się, że nie stanowi on zagrożenia dla prowadzonych w okolicy prac górniczych.

[Obrazek: gandalf_in_hobbit.jpeg]
Alf Gand w trakcie biesiady z niskimi górnikami

Cytat:“Deep is the abyss that is spanned by Durin’s Bridge, and none has measured it,” said Gimli.

“Yet it has a bottom, beyond light and knowledge,” said Gandalf.


//10 K+ na zespół ekspertów mających badać tunele

---

Tymczasem na powierzchni ziemi, albo nawet trochę ponad nią, w okolicach Utrechtu, Minister Obrony Narodowej Stefan Schwefel miał obejrzeć pokaz supernowoczesnego prototypu aerodyny konstrukcji Jagdflugzeug GmbH. Niestety prezentacja zakończyła się bolesną klapą, jednakże pan minister mimo tego rozczarowania stwierdził, że tym bardziej należy zwiększyć finansowanie tej przyszłościowej dziedziny aby ci durnie przeżyli swoje następne eksperymenty.


//25 K+ na podbicie umiejętności ZNa od lotnictwa Jagdflugzeug GmbH
Odpowiedz
#4
10000

Wdrożono działania inżynierów i uczonych. Alf Gand wysyła do tego raporty z prac komisji, choćby wstępnych.

//TF.
Odpowiedz
#5
10k0
dotyczy PONa z ARL

[Obrazek: b3dadb93733a4ae8a9a746bbc3e70cfe.jpg]
Kanclerz Vetter prezentuje projekt paktu o nieagresji z ARL

W parlamencie trwa dyskusja na temat akceptacji 5-letniego paktu o nieagresji z Animistyczną Republiką Ludową. Znany ze swojego pacyfizmu kanclerz Andreas Vetter przedstawia to porozumienie jako szansę na pokojowe współistnienie z sąsiadem, a nawet jako możliwość wymiany kulturowej i przekazania fanatycznym sąsiadom naszych oświeconych idei. Bardziej radykalni w doborze metod parlamentarzyści próbowali zagłuszyć przemówienie kanclerza okrzykami "faszystę goń-goń-goń". Niezrażony tym Vetter przekonywał nadal, że tradycja Antify zmusza nas do przyjęcia wyciągniętej do zgody ręki i dania każdemu szansy wyjścia z błędów totalitaryzmu - argument ten w połączeniu z relatywnie krótkim czasem obowiązywania umowy, zadziałał z pewnością na korzyść pomysłu. Ostatecznie do projektu rządowego włączono też poprawkę - zamiast wysyłać płyty z muzyką o które prosili nasi sąsiedzi (bezcenne skarby!), zaproponujemy wysłanie rodzimych zespołów muzycznych na występy w ARL.

Cytat:Gdy spadają bomby i panuje terror,
a człowiek skłania się do nienawiści

Myślę sobie, że
ratunkiem dla tego świata:
czołg pokoju

On strzela miłością do twojego serca
przynosi pokój bez bólu -
Friedenspanzer!


//10 KP na kontrowersyjną decyzję, ewentualnie 5K+ na koncerty w ARL w razie zawarcia układu
Odpowiedz
#6
10000

Pakt o Nieagresji przeszedł. Dodatkowe nieprzewidziane efekty wciąż są możliwe...

//PON kosztuje równo 10 KP, więc proszę.
Z uwagi że i @Gandzia i @Richtus dodali K+, to proszę przypomnieć się w 10002 roku, będą efekty z Prawa Nieprzewidzianych Konsekwencji. Może przypomnieć też niezaangażowany sąsiad ^^
Odpowiedz
#7
10001

Jedni nasi sąsiedzi są tłuczeni przez nazistów, drudzy nasi sąsiedzi tłuką ciemnogród - ogólnie, nikogo nam absolutnie nie żal.
No może trochę nam żal tych tam Samarytan i Izydarianek, ale oni są tak daleko że przeciętny obywatel Federacji nawet nie wie że to się da pomieścić na tej samej mapie co Federację...
...więc jest dobrze, byle Antifańska wieś spokojna...

//+ cecha jawna:
Błogostan - póki żaden (kolejny po Qin) nasz sąsiad na nikogo nie napada lub nie toczą się działania wojenne w naszej bliskości ani nasze siły zbrojne nie są nigdzie wysyłane, otrzymujemy +3KP i +5% dochodu w kolejnej turze.

-3KP od razu, bo jednak jakieś stresory były, nawet jeśli Błogostan ma szansę je zredukować.
Odpowiedz
#8
10k1

[Obrazek: Luc97ou.jpg]

//odblokowana cnota: przedsiębiorczy

---

Cytat:Mówię wam, ten sukinsyn oparł się o barierkę i wtedy nagle spadła mu z ręki pierdolona bransoletka z ćwiekami. Cholerna ozdóbka wpadła między łopatki turbiny. Mówię ci, niewiarygodne. Coś zgrzytnęło, potem zapiszczało, zadymiło i w końcu wybuchło. Ledwie uszliśmy z życiem. A teraz cała wioska nie ma prądu...

W trosce o poprawę bezpieczeństwa robotników narodowego, rząd zorganizował dodatkowe dotacje dla zakładów produkujących uzbrojenie dla Bundeswehry.

//+1 um dla ZNa od wojsk lądowych Thyssen za 30 K+
Odpowiedz
#9
10001

W sprawie naszych heavy-metalowych kolonistów nękających spokojnych rolników z prowincji E47, zadziałał osobiście sam Kanclerz Vetter. Akcje uświadamiające, festyny i tym podobne wpłynęły na pewną zmianę nastrojów kolonistów i utemperowanie ich działań mających zabranie rolnikom ich ziemi, zwierząt i kobiet. Rolnicy z E47 też są za to wdzięczni, nawet wysłali delegację do kanclerza, która w darze dziękczynnym ofiarowała mu beczkę pierwszego wiosennego piwa.
(...czy dobre? Kanclerz żałuje że konstytucja zabrania mu przenieść stolicy na południe nawet mimo tak ważnego powodu jak łatwy dostęp do świetnego piwa!)

Jedynym wciąż problemem jest kilku deathmetalowców którzy wciąż nie chcą zejść na dobrą drogę. Ich ufortyfikowana wioska (zasieki! ckmy!) znajduje się na skraju prowincji, ale ma wciąż na tyle dobre położenie że łatwo mogą nękać mieszkających bliżej rolników - a choć konne patrole naszej armii starają się bronić miejscowych, bez rozkazów nie rozpoczną ataku na - bądź co bądź - naszych ludzi.

//możesz wybraźć, albo +2PK teraz w prowincji, albo +100k ludzi po przyłączeniu. W rozmowach z MG.

Ufortyfikowana wioska nienawiści owszem, jest wciąż problemem jakby ktoś pytał.
Odpowiedz
#10
10k1

W związku z tym, że przypadki różnej maści wybryków w prowincji E47 nie ustały, kanclerz Vetter zdecydował się wydać dekret formalnie rozciągający jurysdykcję prawną Federacji na cały obszar prowincji E47, czy też Augsburga, jak nazwali te okolice specjaliści badający archiwa UE. Od teraz wszelkie zgłoszenia dotyczące rozbojów, bandytyzmu i innych zbrodni dokonywanych przez kogokolwiek na tym terytorium będą mogły zostać przekazane naszym siłom policyjnym. Te z kolei, z uwagi na wciąż toczącą się akcję kolonizacyjną, będą mogły zwrócić się do wojska z prośbą o pomoc w realizacji swoich zadań. Kanclerz dał też do zrozumienia, że z uwagi na swoje pacyfistyczne poglądy jest tym samym gotowy dać tę ostatnią szansę pójścia po rozum do głowy krewkim mieszkańcom Augsburga. Jeśli fakt, że w okolicy ich wioski ćwiczyć będzie nasza artyleria, też nie poskutkuje i będą próbowali nadal utrudniać działanie służb porządkowych, to niech Levittoux ma ich w opiece.

Cytat:Tell me now
Who taught you how to hate?
Because it isn't in your blood
Not a part of what you're made
So let this be understood
Somebody taught you how to hate
When you live this way, you become
Dead to everyone

//5 mln$ na dofinansowanie naszych służb porządkowych w E47/Augsburgu. Więcej TF.
Odpowiedz