Wydarzenia
#91
10k6

Kommunistische Folk Partei (kom) zamiast swojego lidera, który woli skupić się na codziennej walce politycznej w Bundestagu, wystawia do wyborów prezydenckich Andreasa Vissera, pochodzącego z Bondsrepublik Nederland emerytowanego kapitana Antifiańskiej Marynarki Handlowej. Visser postuluje przekierowanie znacznie większej uwagi niż dotychczas na kwestie związane z eksploracją mórz i oceanów - przyszłość Antify leży w odkrywaniu potencjału skrywanego przez odległe lądy. Oczywiście konieczne w tym celu są szerokie inwestycje w Holandii, jednak sam kandydat jako prezydent chciałby budować społeczne poparcie dla takiej polityki - w pierwszej kolejności rozpisałby referendum w sprawie woli społeczeństwa dotyczącej założenia pełnoprawnej antifiańskiej kolonii w Afryce. Visser barwnie opisuje czekające za morzami bogactwa, co w kontekście ostatnich zysków z handlu atlantyckiego i problemów na Bałtyku brzmi jak całkiem realna perspektywa wzbogacenia się - a Antifianie szanują pieniądz, więc mogą zainwestować swoje głosy w tego kandydata.
[Obrazek: andreas_fahnert_picture_236e7ae9d3.png]
Z Andreasem Visserem za sterem antifiański okręt szczęśliwie dopłynie do portu!
---
Andre Kürsch utrzymał pozycję przewodniczącego Partei der Metall-Vernunft (kon) mimo niezadowalającego wyniku wyborczego i kandyduje na urząd prezydenta. Jego głównym postulatem jest zwiększenie nacisku na pomoc Rzeczwspólnej w walce z orkami, między innymi chce referendum w sprawie wysyłania do Rzeczwspólnej antifiańskiego sprzętu wojskowego z demobilu. Poza tym lider konserwatystów chce objąć patronatem szereg inicjatyw muzyczno-kulturalnych mających utwierdzać antifiańską tożsamość w społeczeństwie pt. "The Voice of Antifa". Kürsch zarzuca też obecnym władzom niedostateczne zaangażowanie w organizację koncertów, festiwali i innych tradycyjnie antifiańskich imprez - po co nam Antifa jeśli Autobahn ma limit prędkości jeśli nie gramy dobrej muzyki?

[Obrazek: A-288132-1447892347-2424.jpeg.jpg?auto=f...max&w=1920]
---
Przywództwa w Kanakische Hip-Hop Partei (pop) nie utrzymał natomiast Anis Sido - jego miejsce na czele partii i wśród kandydatów na prezydenta zajął Mohammed Ferchichi, który buduje swoją kampanię wokół problemów społecznych związanych z sytuacją migrantów w Antifie i Europie. Ferchichi, sam będąc urodzonym w Antifie synem migrantów z Bliskiego Wschodu, zwraca uwagę, że po obcięciu finansowania na pomoc uchodźcom przez aktualnie rządzącą koalicję, nasiliła się tendencja społecznego wykluczenia przybyszów z Kartaginy, z których wielu z uwagi na status materialny mierzy się z dyskryminacją, a także nie może sobie pozwolić na podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie wykształcenia, skupiając się na pracy w celu utrzymania siebie i swoich rodzin. Kandydat populistów uważa problem biedy wśród migrantów za niezwykle istotny w perspektywie najbliższych dekad, a jego rozwiązanie widzi w umożliwieniu niezamożnym obywatelom (nie tylko migrantom) szerszego dostępu do edukacji, dlatego postuluje referendum w sprawie rozbudowy systemu stypendiów socjalnych dla studentów, uczestników kursów językowych i zawodowych.

Cytat:Wer kann mir erzählen man kann arm sein und fröhlich?
Geld bestimmt dein Ich, Geld bestimmt dein Sitz

Kto może mi wciskać, ze można być biednym i szczęśliwym?
Pieniądze określają twoje ja, pieniądze określają twoje miejsce.

[Obrazek: dGvs71G.jpg]

//W związku z margnializacją KHHP (spadek z 14 do 2% poparcia) wnioskuję o zdjęcie cechy Anisa Sido i przydzielenie nowej którejś z postaci fabularnych. Kierując się ostatnimi wynikami wyborów sugerowałbym (bo miałem podać przynajmniej 2 kandydatury) lidera NHP albo kogoś z KFP lub APPD (komuniści i libki mają po dwie postaci fabularne, także do wyboru do koloru) - chyba że ktoś z pozostałych uzyska zaskakująco dobry rezultat w tych wyborach.

5 kandydatur gotowych, 2 w drodze.
Odpowiedz
#92
10006

Przetasowania na scenie politycznej odbiły się pewnym echem...

//zmiany w cechach, działające od budżetu 10007.

skasowanie cechy postaci fabularnej:
- Anis Sido - szef KHHP (Mój Blok! - Wzmożone inwestycje obniżają koszt budowy nowych WP o dodatkowy 1 mln $)

Proszę zachować ją jako archiwalną!

Nowe cechy postaci fabularnej (daję dwie, bo jak gracz prosi o zmianę, to te cechy czyta, więc dostanie dwie nowe zamiast jednej!):
+ Reiner Lindemann - szef NHP (Nacjonalista-centrysta o zamiłowaniu do nastolatek - jednostki wojskowe z jednego/dwóch wybranych slotów kosztują 1 mln $ mniej. -2KP/-5KP co turę. Pierwsza wartość oznacza działalność w opozycji, druga jeśli jest częścią koalicji/prezydentem [cecha nie zniknie])
+ Veronika Wendland - przewodnicząca APPD (Antypolicyjna liberalna feministka - Koszt milicji jest wyższy o 2 mln $. +5% dochodu, +5KP przy każdym uwolnieniu energii kobiet (max. raz na turę))

Uwolnienie energii kobiet - cała zabawa jest w tym, by gracz to wymyślił by było przekonujące. Efekt z cechy jest dodatkowy do wydarzeń mogących być efektem danego uwolnienia.

Ps. przypominam, że jeśli nie pisze inaczej, to cechami nie można obniżać kosztu poniżej
"Niezależnie od centrów, polityk i wszelkich modyfikatorów, koszt produkcji / budowania czegokolwiek nie może być mniejszy niż 0 mln $ (1 mln $ dla jednostek wojskowych). Nie można osiągnąć dochodu z budowania / produkcji czegoś."
Jak są wyjątki, to piszę, tak to z zasady nie ma.
Odpowiedz
#93
10k6

Z ramienia Rock&Roll Union (cen) na prezydenta kandyduje Alexander Finster, archeolog, podróżnik, publicysta i badacz starożytnych tekstów. Może się pochwalić między innymi pracami przy fenniańskich znaleziskach na Gotlandii, wielokrotnie podróżował też po Europie Wschodniej. Znany z mhrrrocznego poczucia humoru zajadły przeciwnik disco-polo. Kolekcjonuje zabytkowe przedmioty, zwłaszcza szklane kule i wyroby z nieistniejących metali. Jako prezydent chciałby promować zwrot w kierunku większego zainteresowania historią, a zwłaszcza poszukiwanie świętych tekstów przodków w ramach szeroko zakrojonych badań archeologicznych w Antifie i za granicą, również w formie wypraw na dzikie, niezbadane tereny. Postuluje referendum w sprawie zaostrzenia zakazu puszczania disco-polo - brak tej szatańskiej muzyki w miejscach publicznych to zbyt mało, należy zakazać takich praktyk całkowicie - musimy myśleć o naszych dzieciach, co jeśli ktoś zwabi małego, niewinnego metalowca do swojego domu i puści mu jakieś - tfu - Bayer Full?
W trakcie kampanii wyborczej RRU w Holandii doszło do nieprzyjemnego incydentu, gdy na spotkanie wyborcze pana Finstera wtargnęła grupa zwolenników PMV z transparentami typu "precz z wyznawcami Czarnego Pana", oraz "TAK dla speckomisji badającej wpływy Saurona w Antifie". Finster miał rzekomo w odpowiedzi nazwać demonstrantów "wichrzycielami i rasistami" oraz wyrazić przekonanie, że "poszukiwanie dialogu z orkami jest jedyną drogą dla trwałego pokoju w Europie", i jednocześnie podkreślić, że "w tym momencie nie ma żadnej alternatywy na Dalekim Wschodzie dla władzy jego ekscelencji Saurona"...to znaczy podobno tak było ale oficjalne komunikaty z siedziby RRU stanowczo zaprzeczają i nazywają ten "atak" ze strony konserwatystów marną próbą odbicia się od wyborczego dna.

[Obrazek: wqdLETV.png]
- Herr Finster, a na co wam ten sierp?
- To nie jest zwykły sierp, tylko rytualny sierp, liebe Damen und Herren...hmm...akurat idę ścinać jemiołę, tak właśnie!


Cytat:Nehmt Abschied, Brüder,
ungewiss ist alle Wiederkehr.
Die Zukunft liegt in Finsternis
und macht das Herz uns schwer.
---
Pożegnajcie się, bracia,
niepewny jest każdy powrót.
Przyszłość skryta jest w mroku,
i ciąży naszym sercom.

//6/7 kandydatur gotowe
Odpowiedz