Wydarzenia - Królestwo Francji [d. Królestwo Ludu Złotej Kropli]
#1
10001

[Obrazek: NalyRrY.png]

Dzięki ekspropirowanym od Kenyi pieniądzom, niejasnym ale dużym funduszom z zagranicy i własnej charyźmie - wodzowi Chlodwigowi udało się stworzyć z federacji plemion małe, biedne, ale bardzo dumne i bitne państewko... rasista by dodał że jeszcze: bardzo czarne.

Król Chlodwig przyjął z rąk kapłana Herokultu namaszczenie w Herokulcie i zajął czołową pozycję w nim (wraz z innymi wodzami plemion, głównie Czarnych Evreuxczyków i Auslanderów) przynajmniej na swoją domenę. Został koronowany w "Katedrze Notre-dam" (taka ruina bez dachu w Paryżu, stolicy Chlodwiga). Chlodwig zapowiedział nową epokę w dziejach swojego ludu, a także niezadługie "wielkie wejście na scenę polityki międzynarodowej".
Sceptycy z krajów ościennych zwracają uwagę, że kraik powstał biedny, zacofany i o zbyt wielkim ego, ale to ludzie zagramaniczni i niesprawiedliwi!

[Obrazek: bolNk9r.png]
Chlodwig, wódz Ludu Złotej Kropli. A teraz król.
Odpowiedz
#2
10004

Królestwo Ludu Złotej Kropli po rozmowach wewnętrznych uroczyście oznajmia, że zmienia nazwę na Królestwo Francji.

Jednocześnie oznajmiono z pewną dumą o odniesionym wewnętrznie postępie w bogaceniu się państwa. Królestwo Francji przy tym wciąż jest otwarte na zagranicznych inwestorów!

//Aktualizacja liczby ludności i WP:
WP: 11->18 [w informacjach ogólnych dodaję rozdział WP]
Liczba ludności 11->12,1 mln


Cecha jawna specjalna zależna od wpływu:

Cytat:Ubogie społeczeństwo łaknące dopływu dóbr i technologii
Kraj inwestujący w Królestwie Francji (i oczywiście mający do niego nieprzerwane połączenie), mający co najmniej 5 Wpływu [goły Wpływ], może uzyskać dodatkowy dochód:
- jeśli ma podpisane umowy handlowe i zainwestował jednorazowo z okazji umów cn. 10 mln $ - uzyskuje wtedy +5% dochodu co turę.
- jeśli ma podpisane umowy handlowe i zainwestował w tej turze z okazji umów cn. 10 mln $, uzyskuje (Wpływ+Reputacja)% dochodu w danej turze.
Bierzemy pod uwagę większy bonus, gdy kwalifikujemy się do obu.
Ale jest haczyk: w obu wypadkach liczymy dwa kraje mające najwięcej wpływu, a nie wszystkie kraje. Dlatego bezterminowy dochód może... zniknąć.
Inwestowanie by uzyskać dostęp do cechy też może wpłynąć na wpływ w Królestwie Francji (podany jest próg dający minimalne, przy nawet najgorszym podejściu do KF, +1 Wpływu. Uwaga: skala nie jest liniowa). Kto osiąga bonus wyliczamy przy deadline handlowym.
Reputacja w niniejszej cesze ma znaczenie tylko przy wyliczaniu jednego z bonusów.
Odpowiedz