Informacje ogólne - Królestwo Francji [d. KrólestwoLudu Złotej Kropli]
#1
[Obrazek: 16fKUyS.jpg]

Dane ogólne:
WP: 30: Paryż (8), Orlean (3), Troyes (2), Dreux (2), Evreux (5), Reims (1),  Hawr (2), Caen (2), Alencon (4), Haute-Normandie (1).

Ludność: 14,1 mln

Oficjalnie założone w 10001, dzięki sukcesom rajdów z 1000 na tereny Kenyi i dużym dotacjom zagranicznym. Biedne, nawet bardzo; zacofane... ale wypełnione bitnym a czarnym ludem, wysoce ceniącym swoją siłę. Trzeba zaznaczyć, że murzyni z KLZK są dumni jeśli są rodowitymi mieszkańcami Królestwa (a dawniej: federacji plemiennej), ale mają nieco bielszą skórę niż inni. Posiadanie białych małżonek jest też uważane za niezwykły dowód siły i ważności danego człowieka - znane są przypadki wzajemnego uprowadzania branek wziętych podczas rajdów na Kenyę...

***
LUBI: Wszystko co im pomoże w byciu lepszymi i bogatszymi
NIE LUBI: wspierania ich wrogów (Kenyi), Kultu Czarnych Aniołów

Wpływy, Dominacja i tym podobne nie dają w chwili obecnej (10001) absolutnie niczego poza ewentualnym przychylnym spojrzenie Chlodwiga et consortes. Dlatego nie są opisane ich efekty.

Wpływ daje pewne profity, ale niewielkie. Patrz niżej.

Ubogie społeczeństwo łaknące dopływu dóbr i technologii
Kraj inwestujący w Królestwie Francji (i oczywiście mający do niego nieprzerwane połączenie), mający co najmniej 5 Wpływu [goły Wpływ], może uzyskać dodatkowy dochód:
- jeśli ma podpisane umowy handlowe i zainwestował jednorazowo z okazji umów cn. 10 mln $ - uzyskuje wtedy +6% dochodu co turę.
- jeśli ma podpisane umowy handlowe i zainwestował w tej turze z okazji umów cn. 10 mln $, uzyskuje (Wpływ+Reputacja+1)% dochodu w danej turze.
Bierzemy pod uwagę większy bonus, gdy kwalifikujemy się do obu.

Ale jest haczyk: w obu wypadkach liczymy dwa kraje mające najwięcej wpływu, a nie wszystkie kraje. Dlatego bezterminowy dochód może... zniknąć.
Inwestowanie by uzyskać dostęp do cechy też może wpłynąć na wpływ w Królestwie Francji (podany jest próg dający minimalne, przy nawet najgorszym podejściu do KF, +1 Wpływu. Uwaga: skala nie jest liniowa). Kto osiąga bonus wyliczamy przy deadline handlowym.

Jeden kraj nie mający połączenia, jeśli ma podpisane umowy handlowe i zainwestował jednorazowo z okazji umów cn. 10 mln $, może uzyskać (Reputacja+1)% dochodu w danej turze. Jeśli kraj ma połączenie, ale wpływami ustawia się jako "ten trzeci", też może uzyskać bonus.

Reputacja w niniejszej cesze ma znaczenie tylko przy wyliczaniu bonusów.
Odpowiedz