Edycja Warhammer 2.0 - Dyskusja (o zasadach)
#51
(2020-10-06, 00:20)Verlax napisał(a): Ciekawa sprawa, bo jeśli dobrze pamiętam (popraw mnie jesli się mylę) ktoś cię o to pytał w poprzedniej edycji i powiedziałeś tej osobie, że nie (to nie jest legalne). 
Tak było
Odpowiedz
#52
Więc ustalmy jedna sprawę: jeśli jako strukturę startowa albo z technologii dostaje centrum naukowe to mogę je postawić nie mając złoża surowcow rzadkich czy nie?
Odpowiedz
#53
Baa ja nawet wiem po co to zrobiłem (głównie chodziło o unikanie exploitowania robienia centrów na zaś), ale chciałem sprawdzić aktualną wykładnię : )
Odpowiedz
#54
Kwestia jest taka, że jak rozumiem - być może ktoś ma plan by w turze 1 kupić surka którego nie ma, a chciałby użyć bonusu z customizacji by postawić centrum (chociaż te wydaje się w turze 1, a w wypadku handlu, najwcześniej technicznie da się mieć centrum w turze 2).

Stąd też propozycja by centra powstałe z customizacji ignorowały ten limit. Wydaję mi się, że to dobry wyjątek z sytuacji i nie wpłynie mocno na grę, poza tym, że pozwoli na uniknięcie bólu głowy.
Odpowiedz
#55
W poprzedniej edycji mogłem zatrzymać centrum naukowe, które dostałem z customizacji państwa, mimo że nie miałem surowców, więc jakieś prawo zwyczajowe już istnieje w tej kwestii.
Odpowiedz
#56
Ja tak samo
Odpowiedz
#57
Co do prawa zwyczajowego czas go zacząć spisywać w formie errat i FAQów, które będzie można później wrzucić bezpośrednio do zasad.
Odpowiedz
#58
Czy jeśli w turze 0 płacę 25 mln$ na zakup maga, to koszt utrzymania tego maga (1mln$/rok) opłacam od tury 1?
Odpowiedz
#59
Tak. Generalnie - kupiony mag w całości może działać dopiero od kolejnej tury, we wszystkich aspektach (jako side-commander, "osobny tech-team" i maszynka do rytuałów).
Odpowiedz
#60
Jak powołuję tech-team, to działa on od razu. Tutaj robimy inaczej? Czemu?
Odpowiedz