PRAWDA-FAKTY
#4
2702

Cytat:Witaj-tajcie! Z tej strony Reek Sknichslik! Z przykrością informuję, że mój poprzednik Reekit Skavautt zdech-zmarł po tym, jak omyłkowo wypił zatrute wino! I pomyśleć, że przed śmiercią wysłał mi-mi butelkę przedniego courońskiego… Wracając! Teraz ja-ja naj-najpopularniejszy prezenter Bretonnii! A teraz czas na PRAWDĘ-FAKTY!

***

Trwający od lat pokój najwyraźniej znudził kilku polityków, bo wybuchła wojna! TAK-TAK! POWIERZCHNIAKI BĘDĄ GIN-GINĄĆ! HAHAHAHAHAHA! … Tego… Ekhem.

Niestety, sama wojna należy do tych regionalnych i mało ciekawych, jako że walczą ze sobą Estaliczycy-rzeczy ze Związku Estalii z Estalijczykami-rzeczami ze Związku Estalii. Jedni chcą umocnić władzę króla, drudzy pragną wprowadzenia republiki. Neutralność w konflikcie zachowują Estalijczycy-rzeczy ze Związku Estalii. Ci pragną po prostu bronić kraju, nie patrząc na lokalne problemy natury politycznej.

Nuda.

***

Skończ-zakończyły się obrady Szczytu Chaosu w Everpeaks! Dyplomacja Archaona odniosła niewątpliwy sukces, jako że Wszechporażce udało się namówić Wszechporażkę do nieoddawania władzy nad Chaosem. Zgodnie bowiem z propozycją Archaona, Chaosem miałaby rządzić Rada Chaosu i jej wybierany na czteroletnią kadencję lider, co oznaczałoby de facto rezygnację Archaona z władzy nad siłami Niszczycielskich Potęg. Zaraz po tej deklaracji Przegrywaniec poinformował popierającego tę propozycję ambasadora krasnoludów-rzeczy Chaosu, że jego pozycja została mu nadana przez bogów i nie zamierza z niej rezygnować na rzecz jakiegoś demokratycznie wybieranego lidera.

Tak-tak, my też nie rozumiemy, o co w końcu chodziło Archaonowi.

Zapisy-nagrania z obrad Rady można kupić pod numerem 0-700-ESHIN. Szczególnie polecam moment, w którym Wszechporażka zaprasza na zjazd Chaosu przedstawiciela Imperium Moyo… Mono… JASZCZUR-RZECZY, mylnie biorąc ich boga ładu Nurgle’a za plugawego boga Chaosu Nurgle’a.

I weź tu zrozum chaotycznych... 

***

Wiele wskazuje na to, że Kira Mówczyni wyrasta na poważnego gracza chaotycznej sceny politycznej i powoli zbiera wpływy, by obalić Archaona Wszechporażkę. W końcu. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że Archaon ciągle-wciąż wysyła ją na samobójcze misje dyplomatyczne do Kurgan-rzeczy i ork-rzeczy? No jak-jak? Wygląda na to, że Archie chce się pozbyć kłopotliwej podwładnej.

***

Omal nie doszło do konfliktu-wojny w Księstwach Granicznych! Poszło o to, że ZSRR kolonizuje-zajmuje tereny, do których pretensje rości sobie rząd Księstw. Doszło do odwołania komuch-rzeczowego ambasadora w Brasov i wydalenia przedstawiciela Księstw w ZSRR. Plotki-pomówienia głoszą, że jedna ze stron wydała nawet rozkaz ataku na tereny przygraniczne przeciwnika, ale ktoś zorientował się, że te „tereny przygraniczne” to całkiem duże-spore góry i natarcie odwołano.

A szkoda. Zginęłoby tyle powierzchniaków...

***

W całym Królestwie Bretonnii rozpanoszyła się plaga kotów! Te plugawe, śmierdzące stwory są wszędzie! Nie można wyjść z nory, by nie trafić na dwa takie! Serio, ludzie-rzeczy! Bierzcie przykład z watażki Mousillion i zacznijcie hodować psy, a koty do worka i do jeziora! Śmierdzące, srające, włochate, bezużyteczne i niebezpieczne kocury powinny zostać wybit-ubite co do jednego!

Z wyjątkiem nowej maskotki PRAWDY-FAKTÓW, Hrabiny Mruczensji. Ona jest w porządku-spoko kotką.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
PRAWDA-FAKTY - przez Gandzia - 2020-10-09, 20:02
RE: PRAWDA-FAKTY - przez Gandzia - 2020-10-23, 21:16
RE: PRAWDA-FAKTY - przez Gandzia - 2020-11-06, 18:58
RE: PRAWDA-FAKTY - przez Gandzia - 2020-11-21, 22:24
RE: PRAWDA-FAKTY - przez Gandzia - 2021-02-07, 14:52