Wielka Wojna (2714-2715) - Front Estalijski i Walki wokół Morza Kwaśnego
#1
[Obrazek: wDpxSZH.jpeg]

Nurglowskie dywizje zmechanizowane podczas ataku na Pajenę

2714

Front Estalijski
Minęło 8 lat od Konferencji w Spineport, który oficjalnie zakończyła I Wojną w Estalii. Jednak, jak się okazało po latach, na Estalię miał spaść kolejny, równie wielki kryzys. 
Generał Xavier Bahamonde od kilku lat czuł niedosyt, a jego patriotyczne serce cierpiało gdy patrzył na komunistyczny twór, który Republika Nehekhary stworzyła na wschodnich rubieżach półwyspu. Dlatego w porozumieniu ze swoimi sojusznikami z Zakonu Nurgle’a przygotował plan Wielkiej Ofensywy, która miała ponownie zjednoczyć rozdarty kraj. Pierwsza ofensywa ruszyła z północy gdzie wraz ze wsparciem flotylli Narodowej Estalii i potężnymi dywizjami zmechanizowanymi praktycznie od razu udało się przerwać front i wyprowadzić rajd po północnych, nizinnych terenach. Siły Gwardii Republikańskiej i I Armii zostały zmuszone wycofać się w góry gdzie dołączyli do okopanych wojsk byłego A3R, które broniły Azuary i Pajehy. Siły najeźdzców próbowały zamknąć Azuarczyków w kotle, ale na wschodzie pojawiły się wojska Nehekhary. Legion “Szakal” przyjechał Traktem Kyphryjskim i stawił opór w Guaniar. Generał Kolewis uznał, że Nehekharczycy powinni utrzymać ten przesmyk aby uniemożliwić Nurglitom atak na Gualcazar i Tobaro od tyłu dlatego zarządził okopać się w tej mieścicie. Siły Chaosu nie zdecydowały się kontynuować ataku na Guaniar i kontynuowały marsz na zachód gdzie po kilku tygodniach ciężkich walk padła Pajena, a następnie otoczona ze wszystkich stron Azuara. 
Drugi, mniej udany atak nastąpił na południu gdzie wojska III Korpusu Królewskiego wyruszyły z Firosy i zaatakowały w okolicach Astunei. Walki były zażarte i krwawe, ale narodowcom nie udało się przełamać okopanych pozycji żołnierzy ERL. Po załamaniu się ataku Robotnicze Brygady Pancerne ERL w kontrze zajęły Javeę i zagroziły Magrittcie, ale generał dowodzący Brygadami nie zdecydował się zaatakować miasta. 
Podczas wojny w Estalii pojawiły się myśliwce Zakonu Nurgle’a, które wspólnie z Narodowymi zaatakowały przeciwników i dokonały anihilacji lotnictwa ERL. Przewaga technologiczna i liczebna była nie do zatrzymania. Skrzydło Zarazy po oczyszczeniu przestrzeni powietrznej skierowało się na wschód, ku Xocopin.

Atak Zakonu Nurgle'a na Xocopin
W tym samym czasie kiedy Nehekharczycy przekraczali granicę w Agrounii, flotylle Albionu wpływały na Morze Tileańskie. Okręty Sartosy i Spineport spłynęły do portów w trwodze przed “Władcami Mórz”. Okręty Krakena zbliżyły się do wybrzeża stolicy Imperium Moyoqueltzal i rozpoczęły ostrzał artyleryjski. Potężne działa krążowników III generacji zmiotły całe nabrzeże i poradziły sobie bez przeszkód z zacumowanymi w porcie okrętami. Tylko nielicznym, najszybszym załogom udało się uzyskać maksymalną zdolność bojową. Minęło kilka godzin i flota Imperium Moyequetzal przestała istnieć. 
Wraz z flotą przybyły myśliwce, które po wygranej bitwie nad Estalią nawiązały walkę z myśliwcami z I Skrzydła Wiwerny. Stolica przygotowywała się do desantu, nad miastem zauważono krążące bombowce, a wśród ruin nabrzeża było widać okopane wojska czekające na łodzie desantowe. Wobec tych wszystkich czynników gen. Breon, weteran desantów morskich, podjął decyzję o odwołaniu operacji. Myśliwce zawróciły, a flota odpłynęła z powrotem do Estalii. 
[Obrazek: uYdGJHv.png]

Inwazja Nehekhary na Copher
Ostatnimi czasy zarówno Zakon Nurgle’a jak i Republika Nehekhary borykały się z problemami partyzanckimi wywołanymi przez gen. Blackspear. Małe powstanie pozwoliło na pojawienie się Unii Południa, której egzystencja została potraktowana przez Nehekharę jako złamanie porozumienia z San Pedro del Sul. Przewodniczący Lenin ogłosił mobilizację armii i wydał rozkaz wyparcia Nurglitów z Southlands. Trzy armie Nehekhary wkroczyły na tereny Zakonu Nurgle’a i skierowały się na stolicę regionu, Copher. Horda Piasku rozpoczęła fortyfikowanie miasta. Szerokie ulice zostały zastawione wozami piechoty, a wojsko stworzyło umocnienia w półokręgu do morza. Wojska zmechanizowane napastników ruszyły flankami, a piechota środkiem. Dość szybko udało się przerwać obronę i zmusić obrońców do kapitulacji. Podobno z południa płynęły floty transportowe Albionu, które zostały wezwane do ewakuacji Nurglitów, ale nie pojawiły się ze względu na wysokie ryzyko bombardowania. Dywizjony Zakonu Nurgle’a stawiały zażarty opór Legionowi Sęp, lecz musiały ustąpić pola gdy lotnisko zostało zajęte. Część załóg wylądowała na piaskach i uciekła na pustynię, a inni spróbowali szczęścia i polecieli w trasę do San Pedro Del Sul. Z oficjalnych informacji wiadomo, że dwa myśliwce doleciały do bazy, nie wiadomo ile spadło do morza. 

Zaraz po rozpoczęciu inwazji Nehekhary na tereny Copher, wojska Unii Południa wkroczyły do Ghafsy i Esny. Tamtejsza dywizja Narodowej Estalii poddała się bez walki i została wzięta do niewoli. 

[Obrazek: gi4eDPW.png]Walki wokół Morza Kwaśnego
Od dłuższego czasu było wiadomo, że coś dziwnego dzieje się w okolicach Morza Kwaśnego. Pogłoski o wstrząsach, ekspedycjach i tajnych operacjach okazały się w rzeczywistości prawdą. Na terenach wokół Morza, pojawili się skaveni. Dziesiątki tysięcy, uzbrojonych po zęby skavenów, którzy zaczęli ze sobą walczyć. Po jednej stronie stały “czerwone” skaveny z Narodowo-Rewolucyjnej Zjednoczonej Komunistycznej Organizacji Proletariatu Morza Kwaśnego, a po drugiej fanatyczni wyznawcy Rogatego Szczura z Klanu Skarr. Kamienie zaczęły się poruszać, zmieniając swoje położenie i ukazując wejścia do tuneli. Szeleszczące trawy okazały się skrytkami pełnymi karabinów maszynowych, a nieliczne drzewa - zakamuflowanymi radiostacjami. Wojna rozgorzała pod ziemią i pod powierzchnią. Skaveńskie tunele zahuczały, nie głuchnącymi wykami CKMów. ZKOMPK posiadało większe siły i przypuściło atak na Sourrocks. "Czerwoni "Skaveni zaczęli triumfować, gdy zobaczyli Nehekharskie samoloty transportowe zmierzające na lotnisko w Criplepeak. Jednak ich radość nie trwała długo, ponieważ z północnego wschodu pojawił się dźwięk, które te strony dawno nie słyszały. W kilka sekund na niebie pojawiły się eskadry ponad dźwiękowych myśliwców, które pociskami rakietowymi zrzuciły całe skrzydło transportowe na ziemię. Nowoczesne myśliwce miały onakowanie Klanu Skarr. Całe wydarzenie odnowiło ducha “fanatyków”, którym udało się obronić swoją stolicę. 


// Skaveni ujawnienie:

ZKOMPK -> Cripplepeak, Południowe Spitepeak

Klan Skarr -> Wschodnie Góry Zagłady, Sourrocks,[Obrazek: 6mzTKS5.png]
Zakon Nurgle’a
Horda Zgnilizny - Heimseter (dem. Balrug**** “Kamuflaż”) - 4 piech plot III, 3d zmech III) - Bilbali->Alquezaro->Azuara (-2zmechIII)
Brygada Rozkładu - Heimseter (dem. Valtazat*) - 1 piech III ppanc - Bilbali->Alquezaro->Pajena (-1piechIIIpanc)
Ogrodnicy portowi - ?piech? - San Pedro del Sul (pom.dem Celos) 
Brygada Rzecznych - ? (dem Breon** “Weteran desantów morskich” - ?
Horda Zniszczenia - (dem Valrug**) 4d zmech III) - Trolbo->Bilbali->Alquezaro->Azuara/Pajena (-1zmechIII)
Horda Piasku - Copher - rozbite (-3zmechIII)

Gnijace Kadłuby - Bol A hat(kap Celius) ?
Flotylla Zepsucia - Cytadela Lead(kap Velnard) - ?
Gnijący Galion - Isle of Wights(czemp dem. Ognart****)(Jeune École) (2 ni III, 3 kr III , 2 op II, 1 ni II) ->Morze Tileańskie (-1niII, -1krII)
Kadłub Zarazy - San Pedro del Sul(kap Ragnar**)  ( 1 ni II, 2 kr II 2 kr III 2 ni III) ->Morze Tileańskie (-1niII)
Skrzydło Zarazy - Heimseter (dem Bulter***) (6mIII) - San Pedro del Sul->Gualcazar->Xocopin (-4mIII)
Skrzydło Rozkładu - Copher (dem Culter ) rozbite (-2mIII)


Moyolequetzal
Korpus Ochrony Świątyni (Acatl*) - 5 piech III? - Xocopin
Korpus Ochrony Zgnilizny (Tohoc) - ? - Skavenblight
I Skrzydło Wiwerny (Xocoh***) - 3 m III, 3 m II, 2 m I, 2 b II, 2 b I - Xocopin (-3mII, -2mIII) //lotnisko przepełnione, będzie kara + tylko 5mIII było aktywnych
III Skrzydło Smoka (S'sassin***[Bombardowanie precyzyjne]) - ?mIII, ?bIIstr - Tlazohzoh 
Imperialna Flota Moyolequetzal (Zyanya*) - zniszczone - baza morska Xocopin (-3niIII, -1opII, -1krI, -1niI -> nic nie było aktywne)


Nehekhara
Legion "Kojot" (Świerczewskis***){Otis ******} - 2 piech III, 5 zmech III - Al-Haikk->Copher (-2piechIII)
Związek Taktyczny "Zachód" (Budionnabis***) - 5 piech III - Martek->Copher (-1piechIII)
II Armia Arabii (Rokossozes**) - 2 piech III, 1 panc II, 3 zmech III - Nowosaharsk->Copher
I Armia Arabii (Żukowiris) - 2 piech III - Thahr->Jabel/Kufra
III Armia Arabii (Czujkowis) - ? - Surah
Legion "Szakal" (Kolewis) - 5 piech III - Guaniar (Estalia)
Armia Wschód (Wasilewskis) - 1 piech III - Środkowe Góry Zagłady->Cripplepeak->Środkowe Góry Zagłady (-1piechIII)
Legion "Sęp" (Astronis****[Bombardowanie precyzyjne] ) - 2 m III, 3 b II - Khemri->Copher
Legion "Kruk" (Lotnix**[Rozpoznanie]) - rozbite - Teshert (-1mIII, -1ST)


Narodowa Estalia
Korpus Zmechanizowany - 2zmechIIplot - Alquezaro->Azuara (-2zmechI)
Korpus Pancerny - 2pancII - Alquezaro->Pajena
Armia Południa - 2piech III, 1piechIII plot - Firosa->Astunea->Firosa (-2piechI, -2piechIII)
1. Korpus Królewski - 1 piech II plot, 1 piech II, 1 piech I - Firosa->Astunea->Firosa (-2piechII)
2. Korpus Królewski - , 1 piech II, 2piech IIIplot - Liaqueana->Azuara (-2piechI, -1piechII)
3. Korpus Królewski - 1 piech I, 1piechIII, 3piechII sg - Almariz->Alziros->Azuara (-1piechIplot)
4. Korpus Królewski - 2piechIII - Magritta
Armia Euskalijska - 3 piech II, 2piechIII - Alquezaro-> Guaniar (-1piechI)

Szwadron “Filar” - 4m I, 1 b I - Bilbali->Gualcazar (-4mI)
Szwadron “Rycerz” - 2mII, 1mIII - Llaqueno->Gualcazar (-2mII)
Flota Estalijska - 1 kr I, 4 ni I, 1krII - Bilbali-> Naffaroa


Republika Estalii 
Gwardia Republikańska - rozbita - Alziros->Azuara (-1piechI, -4piechIII)
Robotnicze Brygady Pancerne - 2pancII - Chevleh->Chevleh/Javea
Górnicze-Ochotnicze Brygady Zmechanizowane - 1zmechIIplot - Pajena->Gualcazar (-1zmechIIplot)
1. Armia - rozbite - Vizeaya (-1piechII, -1piechIII)
2. Armia - 2 piech II, 2piechIII - Ragnasos
3. Armia - 2piechIII, 2piechII  - Astunea (-1piechII)
4. Armia - 1 piech II sg, 1 piech III, 1piechIIIplot - Gualcazar
I Azuarska Armia Akcji Robotniczej (A3R) - rozbite - Raganos - Azuara (-1piechII, -2piechIII, -1piechIIIplot)
II Azuarska Armia Akcji Robotniczej (A3R) - 1piech IIsg - Pajena->Gualcazar (-3piechI, -1piechIIIplot, -1piechIIsg)
1. Armia Południa - 1 piech II, 1 piech I - Almagota->Javea
2. Armia Południa - 1 piech II, 1 piech I - Chevlen 

Armia Powietrzna - rozbita - Gipuzkoa (-3mI, -6mII)


Klan Skarr
Flota Lotnicza Skarr (gen. lot. Pao Kai*) - 8 mIV - ?->Cripplepeak->?
Armia Klanowa (Histrix Prorok Zagłady) - 8piechIIsg - Sourrocks (-2piechIIsg)

ZKOMPK
Ochotnicza Braterska Armia Wyzwolenia Narodowo-Rewolucyjnego (Tuto Prehisław) - 10piechIIsg - Sourrocks (-2piechIIsg)

Awanse:
Valtazar (Zakon Nurgle'a) - +1UM
Ognart (Zakon Nurgle'a) - +"ostrzał nabrzeża"
Świerczkiewis (Nehekhara) - +1UM, +"walka pustynna"
Rokossozes (Nehekhara) - +1UM
Pak Kai (Klan Skarr) - +1UM, +"błyskawiczna operacja"
Odpowiedz
#2
[Obrazek: 9DsOXFu.jpg?1]

Nehekharski Czołg IV-generacji pokonujący most w Skavenblight. 
2715
Od początku roku w Zakonie Nurgle’a robiło się nerwowo. Wojna w Estalii po raz kolejny zapowiadała się na przynajmniej kilkuletni, wyniszczający konflikt. ERL skutecznie okopało się w górach, a wschodniej flanki pilnowały wojska Nehekhary i Jaszczuroludzi. Kiedy przyszły rozkazy “z góry” o kontynuowaniu inwazji to wojska Estalijczyków i Albiończyków niechętnie do tego podeszły. Spadek morale spowodował ospałe działania, niedopełnienie obowiązków i problemy komunikacyjne, które w końcu poskutkowały opóźnieniem ofensywy aż o miesiąc. 
*
*
Walki w Guaniar
Horda Zgnilizny uderzyła na Legion Szakala w Guaniar, który okopany od zeszłego roku początkowo stawiał opór, ale został zmuszony do odwrotu na południe przez dywizje zmechanizowane, które skutecznie wyparły Nehekharczyków do Skavenblight. Pogoń za wycofującymi się oddziałami przerwały posiłki z Nehekhary, które wsparły Legion Szakala i odbiły Guaniar spychając Hordę Zgnilizny do odwrotu na północ. Pomagały im przy tym świeżo powołane jednostki piechoty z Imperium Moyoyoyo, które pojawiły się na granicy. Dywizje zmechanizowane Nurglitów musiały ustąpić czołgom najnowszej, IV-generacji Nehekhary. Po ustabilizowaniu wschodniego frontu, Nehekhara przesłała przez Guaniar do Gualcazar wojska Legionu Kojot, a Jaszczuroludzie zajęli Corujon i Commarque. 
*
*
Upadek Astunei i Ragnos
W tym samym czasie z zachodu i północy ruszyła ofensywa pozostałych wojsk Chaosu. Tym razem wojskom Narodowej Estalii przy wsparciu wojsk zmechanizowanych, wchodzących w skład Hordy Zniszczenia, udało się zająć Astuneę, a następnie przełamać opór w Raganos. Robotnicze Brygady Pancerne zostały odwołane z południa i przemieściły się do centrum celem dotarcia do stolicy, ale drogę zagrodziły im wojska Nurglitów, przez co dowództwo podjęło decyzję o pozostaniu w Solsona. 
*
*
Desant na południu
Na południu, w Almagocie zdesantowały się wojska Brygad Rzecznych. Po opanowaniu prowincji piechota morska uderzyła na stacjonujące w Solsonie dywizje pancerne ERL i świeżo sformowaną II Armię Południa ERL z Chevlen. Walki górskie były bardzo zacięte i w końcu marines zmusili pancerniaków do wycofania się do Tobaro, a rekrutów z Chevlen do powrotu z punktu wyjścia. 
*
*
Atak na stolicę
Brygada Rozkładu podjęła się ataku na stolicę ERL. Dzięki wsparciu lotnictwa, Zakonowi Nurgla udało się przerwać obronę i zająć tereny wokół miasta zmuszając obrońców do wycofania się na przedmieścia. Atak na stolicę został wstrzymany kiedy przybyły wojska Legionu Kojot i okazało się, że obrońcy są liczniejsi niż napastnicy.

[Obrazek: F0xBxEd.png]
*
*
Przegrupowania wojsk 
Wraz z pojawieniem licznych Legionów Nehekhary, siły przechyliły się na stronę komunistów. Tym bardziej, że z północy przybyły jeszcze posiłki Jaszczuroludzi, którzy wracali z frontu bretońskiego by bronić swych granic przed heretykami Nurgla. Na lotnisku w Gualcazar rozpoczęła się akcja przerzucania myśliwców z Legionu “Szakal”. Operacja okazała się bardzo kosztowna, ponieważ maszyny Zakonu Nurgle’a i Narodowej Estalii mimo, że nie kontrolowały miasta to miały rozkazy monitorować jego strefę powietrzną. Poskutkowało to strąceniem kilku maszyn nieumarłych zanim zdołały one rozpocząć operowanie z lotniska. Sztab Zakonu Nurgle’a zauważył zbieranie się wojsk przeciwników wokół stolicy dlatego również rozkazał zgromadzenie sił wokół miasta. Napięcie narastało, ale prócz przerzucania wojsk nie dochodziło do żadnych akcji ofensywnych. 
*
*
Pojawienie się Grypy Nurglówki
Nieoczekiwanie dla obu stron konfliktu na niebie Estalijskim pojawiły się bombowce strategiczne z III Skrzydła Smoka Imperium Moyoyoyo. Rozproszone i osamotnione maszyny nie reagowały na wezwania z Republiki Nehekhary. Wiele z nich zostało zestrzelonych nad terenami ERL przez myśliwce Zakonu Nurgle’a zanim zdołały dolecieć daleko na zachód.  Koniec końców bombowcom udało się dolecieć w każdy skrawek Estalii zanim zostały wystrzelane. Ich przelot nie pozostawił po sobie żadnych efektów. Tak przynajmniej myślano na początku. 
Pierwsze zachorowania zaczęły pojawiać się dopiero po tygodniu wśród żołnierzy Narodowej Estalii w rejonach południowej Pajeny. Podejrzane przeziębienie w dużej ilości od razu zwróciło uwagę sztabu dowodzącego, który rozkazał objąć żołnierzy kwarantanną. Niestety tajemnicze przeziębienie przeszło przez prowizoryczne procedury sanitarne i przeniosło się na inne dywizje. Po około trzech tygodniach u piewszych zarażonych stwierdzono martwicę wewnętrznych narządów i chaotyczne zmutowania prowadzące do niesamowitego wzrostu ciśnienia i wysadzania niektórych ciał pod naporem gazów wewnętrznych. 
*
*
Kontrofensywa wojsk Międzyrasówki
Rozpoczęła się panika w szeregach sił Chaosu, którą od razu wykorzystały wojska Międzyrasówki. Silne uderzenie na Pajenę całkowicie zdezorganizowało siły przeciwników i zmusiło je do szybkiego odwrotu na zachód. Rozprzestrzeniająca się epidemia przewróciła całą armię Narodowej Estalii i Zakonu Nurgle’a do góry nogami. Padła komunikacja i morale, ponieważ oddziały wojskowe zaczęły być wobec siebie bardzo nieufne. Na północy siły Jaszczuroludzi parły bez żadnych problemów. Okazało się, że im tajemnicza grypa nic nie robi. Piechota zaszła aż do Bilbali gdzie została odepchnięta przez zdesperowane oddziały Narodowej Estalii. W centrum wojskom ERL udało się zająć większość centralnej części kraju. Na południu wojska Nehekhary otoczyły Magritte jednak nie zdecydowały się na inwazję ze względu na potężne ognisko zakażeń wewnątrz miasta. Ofensywa została zatrzymana również z tego powodu, że same Legiony Nehekhary zaczęły odczuwać zarażenia “Nurglówką”. Kości Nehekharczyków zaczęły się “złuszczać”, a magiczna energia podtrzymująca ich “przy życiu” była deformowana i prowadziła do rozkładu (czyt. ponownej śmierci). Do końca roku nie wydarzyło się już nic nadzwyczajnego prócz zdobycia Magritty przez wojska Nehekhary. Połączone Legiony przy wsparciu Maga Otisa nie musiały się obawiać o swoje życie (lub nie-życie), ponieważ były na bieżąco wskrzesane dzięki “Inwokacji Neheka”. Tak pobudzone wojska przy wsparciu wojsk pancernych zdobyły upadające miasto. 
*
*
[Obrazek: cC5Acbv.png]
*
*
Siły:
Zakon Nurgle'a
Horda Zgnilizny - (dem. Balrug****)(Kamuflaż) (4 piech plot III, 5d zmech III) - Bilbali
Brygada Zgnilizny - San Pedro del Sul(pom. dem Bulter) ???
Horda Zepsucia - Nerja (pom.dem Galztak) ???
Brygada Rozkładu - Pajena (dem. Valtazat**) (1 piech III ppanc ,3d zmech III) - Borgas
Brygada Rzecznych - (dem Breon**) (6 d piech IIIm) - Torossa/Jarais
Horda Zniszczenia - Pajena(dem Valrug**) (4d zmech III) - Pina


Gnijace Kadłuby - Bol A hat(kap Celius) (3 ni I, 1 op I) (aktywne)
Flotylla Zepsucia - Cytadela Lead(kap Velnard) (3 ni I , 1 kr I) (aktywne)
Gnijący Galion - Isle of Wights(czemp dem. Ognart****)(Jeune École) (2 ni III, 3 kr III , 2 op II, 2 ni II, 1 kr II) (aktywna)
Kadłub Zarazy - San Pedro del Sul(kap Ragnar**)  ( 1 ni II, 2 kr II 2 kr III 2 ni III) (aktywna)


Skrzydło Zarazy -(dem Bulter***) (9e mIII) - Estalia


Narodowa Estalia
Korpus Zmechanizowany - 2zmechIIplot -Azuara  - Bilbali
Korpus Pancerny - 2pancII - Pajena - Bilbali
Armia Południa - 2piech III, 1piechIII plot - Borgas
1. Korpus Królewski - 1 piech II plot, 1 piech II, 1 piech I - Borgas
2. Korpus Królewski - , 1 piech II, 2piech IIIplot - Azuara - Bilbali
3. Korpus Królewski - 1 piech I, 1piechIII, 3piechII sg - Azuara  Bilbali
4. Korpus Królewski - 2piechIII - Magritta (zniszczeni)
Armia Euskalijska - 3 piech II, 2piechIII - Magritta (zniszczeni)


Szwadron “Filar” - 4m I, 1 b I - Gualcazar  
Szwadron “Rycerz” - 2mII, 1mIII - Gualcazar 
Flota Estalijska - 1 kr I, 4 ni I, 1krII - Naffaroa


Moyolequetzal
Korpus Ochrony Świątyni (Acatl*) - ? piech III - Xocopin
Korpus Ochrony Zgnilizny (Tohoc) - ? - Skavenblight
III Skrzydło Smoka (S'sassin***[Bombardowanie precyzyjne]) - ?bIIstr - Tlazohzoh 
VII Armia Ogona (Ehecatl***,spec: inżynier) - 3 panc III - Bilbali
Korpus Pancerny Białego Wilka (Mendieta*) - 1 zmech III - Almariz
Jaszczurzy Korpus Pomocniczny (Iuitl**) - 5 piech III - Almariz


Nehekhara
Legion "Kojot" (Świerczewskis****[Walka pustynna]){Otis ******} - 6 piech III, 8 zmech III, 1 panc II - Magritta
Legion "Szakal" (Rokossozes***) - 5 piech III, 1 panc IV, 3 zmech III - Magritta
Legion "Sęp" (Astronis****[Bombardowanie precyzyjne] ) - 6 m III, 3 b II - Gualcazar


Republika Estalii
Górnicze-Ochotnicze Brygady Zmechanizowane - 1zmechIIplot - Reas
4. Armia - 1 piech II sg, 4 piech III, 1piechIIIplot - Siernos
II Azuarska Armia Akcji Robotniczej - 1piech IIsg - Azuara
2. Armia - 2 piech II, 2piechIII - Cebrero
3. Armia - 2piechIII, 2piechII  - Siernos
Robotnicze Brygady Pancerne - 2pancII - Magritta
1. Armia Południa - 1 piech II, 1 piech I - Magritta
2. Armia Południa - 1 zmech II, 1 piech II, 1 piech I - Magritta
Odpowiedz
#3
Cytat:
DODATEK PAMIĄTKOWY[Obrazek: 7TXQJXtqkYj7nfhos-BUUB6sFD24Hn4nOMRhGpKX...UqCNhXH=s0]


Chorzy żołnierze z “I Korpusu Pancernego Narodowej Estalii”. Epidemię przeżyło 31%. Według naukowców populacja Estalii w wyniku wojen i epidemii od 2700 do 2715 zmniejszyła się o 65%.


*
*
[Obrazek: qO5-tNNGDx_s3moS9qULVem8VAzOG0wkCfmAp2BT...ARO_EeY=s0]

Legion “Szakal” ponownie wkraczający do Estalii. Weterani I Wojny w Estalii ponownie wezwani z podbitego Southlands celem walki o ten przeklęty półwysep.
*
*

[Obrazek: sUNkCGXbECYWuPTfJ0WVDpz7jkXRRxnQLTDhaVn-...BE2kxsR=s0]
Połączony sztab Zakonu Nurgle’a i Narodowej Estalii podejmujący właśnie decyzję o ewakuacji na zachód i wprowadzeniu nakazu noszenia maseczek. Od lewej przy stole dem. Valrug i dem. Balrug, a po prawej stoi gen. Bahamonde.

*
*

[Obrazek: HJICSJ-mQI3XyT6Cz-r57ulXAm5XfKGapkUWUVeG...nVfl0G9=s0]

Nurglowskie dywizje pancerne podczas walk w Guaniar. Szybki atak i szybki powrót.

*
*

[Obrazek: q1ceEemvQmPeP-0T4NSk3MhjZdSyiNa0KeuYcfJ3...ed5ZO33=s0]
Żołnierze Misji Pokojowej Republiki Orleanu wraz z żołnierzami ERL niedaleko Pajeny. Łamto Pożeracz wyraził zaniepokojenie walkami w Estalii i poprosił żołnierzy Republiki o zdanie raportu z niepokojących ognisk epidemii w centralnej Estalii. Nikt nie przewidywał, że to właśnie Orlean stanie się następnym siedliskiej tej przerażającej choroby.


[Obrazek: f2dFJ6SPwkbpMYQMX5ij_leG-9q0rdpq478oXgsl...hzaHTVu=s0]

Oficer Brygady Rzecznych instruujący żołnierzy Narodowej Estalii o planie zdobycia Gualcazar. Nikt niestety nie przewidywał, że wkrótce stanie im walczyć z czołgami IV-generacji i szalejącą epidemią.

[Obrazek: z5NmT7Xg-zYGBV_85NdGJzXQGbggG2EXiR38RySt...ObtHNLS=s0]

Siły powietrzne Zakonu Nurgle’a wyróżniły się podczas wojny jedną z najwyższych skuteczności. Skutecznie uzyskały przewagę nad lotnictwem Nehekhary i eskortowały odwrót wojsk na zachód. Piloci podczas wojny byli bardzo ściśle izolowani aby uniknąć zakażenia.
Odpowiedz