Q&A do edycji Nandan
(2021-12-11, 14:09)Richtus napisał(a):
Cytat:Wojska lądowe I: +3 postępu badań technologii z wojsk lądowych, najbliższy koszt zwiększenia umiejętności generałowi -30 K+ oraz możemy dodać albo usunąć jedną doktrynę dotyczącą wojsk lądowych
Wojska lądowe II: jw. oraz +1 um. zespołu naukowego z dziedziny wojska lądowe
Lotnictwo I: +3 postępu badań technologii z lotnictwa, najbliższy koszt zwiększenia umiejętności generałowi lotniczemu -30 K+ oraz możemy dodać albo usunąć jedną doktrynę dotyczącą lotnictwa
Lotnictwo II: +1 um. zespołu naukowego z dziedziny lotnictwo
W przypadku wydania 2 PP w większości wypadków mamy efekt pojedynczego PP wzmocniony o podniesienia poziomu umiejętności ZNa. W lotnictwie tak nie jest, brakuje "jw.". Czy tak ma być?

Nie. ma być z jw. Poprawiam i tak jest.
Odpowiedz
Pytanie, może to już było, ale chcę się upewnić, jeśli budujemy strukturę kulturową, to czy mogę potem w kolejnej turze zamiast budować nową strukturę kulturową ulepszyć starą? Koszt finansowy ten sam, po prostu chodzi o to czy jak już raz postawimy strukturę kulturalną to jej siła będzie taka sama do końca gry i nie ma możliwości jej ulepszyć - i w rezultacie czy jesteśmy zmuszeni zawsze budować nowe struktury kulturalne?
Odpowiedz
(2021-12-12, 19:25)Verlax napisał(a): Pytanie, może to już było, ale chcę się upewnić, jeśli budujemy strukturę kulturową, to czy mogę potem w kolejnej turze zamiast budować nową strukturę kulturową ulepszyć starą? Koszt finansowy ten sam, po prostu chodzi o to czy jak już raz postawimy strukturę kulturalną to jej siła będzie taka sama do końca gry i nie ma możliwości jej ulepszyć - i w rezultacie czy jesteśmy zmuszeni zawsze budować nowe struktury kulturalne?

Możesz ulepszyć, ale muszą być jasne fabularne możliwości. Na przykład jak ktoś postawił pomnik jako strukturę, albo postawił kompletną i rozbudowaną operę, to argument "no, dałem złocony dach" nie będzie przyjęty. Tzn. kasę zabiorę, ale to tyle.
Odpowiedz
1. Jest gracz A i B. Gracz B ma armię która jest okrążona w paru prowach przy morzu ale kontroluje port. Ma 80% wymaganego zaopatrzenia do przeżycia tury. Gracz A wysyła do niej zaopatrzenie. Zaopatrzenie dochodzi niezatopione drogą morską. Czy zaopatrzenie trafia do tej armii w turze X czy X+1?
Odpowiedz
(2021-12-17, 22:14)Troll napisał(a): 1. Jest gracz A i B. Gracz B ma armię która jest okrążona w paru prowach przy morzu ale kontroluje port. Ma 80% wymaganego zaopatrzenia do przeżycia tury. Gracz A wysyła do niej zaopatrzenie. Zaopatrzenie dochodzi niezatopione drogą morską. Czy zaopatrzenie trafia do tej armii w turze X czy X+1?

X
Odpowiedz
(2021-12-17, 22:10)prehi napisał(a): A ropa? i Paliwo?
Noo, jak ktoś posiadał w turze X, drogą produkowania lub zakupu, to zrobił jakby miał paliwo, prawda? zarówno +5 jak i zależnie od odpalonej produkcji zaopatrzenia w X?


Nie rozumiem. 

Jeśli posiadał drogą zakupu to musiał nabyć w X-1 aby mieć na X, tak? I wtedy paliwo jest na X+1?
Odpowiedz
(2021-12-17, 22:17)Troll napisał(a):
(2021-12-17, 22:10)prehi napisał(a): A ropa? i Paliwo?
Noo, jak ktoś posiadał w turze X, drogą produkowania lub zakupu, to zrobił jakby miał paliwo, prawda? zarówno +5 jak i zależnie od odpalonej produkcji zaopatrzenia w X?


Nie rozumiem. 

Jeśli posiadał drogą zakupu to musiał nabyć w X-1 aby mieć na X, tak? I wtedy paliwo jest na X+1?

To idź i się nad tym zastanów w cichości. Ogłoszenia dotyczyły handlu ropą i płynącą z tego produkcją paliwa.
Zaopatrzenie i paliwo idzie na prawach DP.

...kolejne czepianie się słówek i masz bana na 24h.
Odpowiedz
Cytat:Samoloty transportowe służą - uwaga! - do transportu wojska, pasażerów i towarów. Są nieuzbrojone. Mają taki sam zasięg jak najwyższej generacji posiadanej przez gracza bombowce strategiczne.

Cytat:Specjalizowane konstrukcje lotnicze (I) - pozwala tworzyć myśliwce przechwytujące i ciężkie oraz bombowce strategiczne - trudność: 20

Jeśli nie posiadam technologii "specjalizowane konstrukcje lotnicze" i co za tym idzie nie mam bombowców strategicznych ale mam tech lotnictwa pozwalający mi np. budować bombowce IV, to jaki zasięg mają moje ST? Taki jak bIVstr, żaden, czy jeszcze inaczej?
Odpowiedz
(2021-12-27, 01:09)Richtus napisał(a):
Cytat:Samoloty transportowe służą - uwaga! - do transportu wojska, pasażerów i towarów. Są nieuzbrojone. Mają taki sam zasięg jak najwyższej generacji posiadanej przez gracza bombowce strategiczne.

Cytat:Specjalizowane konstrukcje lotnicze (I) - pozwala tworzyć myśliwce przechwytujące i ciężkie oraz bombowce strategiczne - trudność: 20

Jeśli nie posiadam technologii "specjalizowane konstrukcje lotnicze" i co za tym idzie nie mam bombowców strategicznych ale mam tech lotnictwa pozwalający mi np. budować bombowce IV, to jaki zasięg mają moje ST? Taki jak bIVstr, żaden, czy jeszcze inaczej?

Jak możesz robić bombowce IV, to jak bIVstr.

Jeśli nie umiesz robić żadnych bombowców, to jak bIstr.
Odpowiedz
Nie wiem czy było bo nie czytałem.

Czy jeżeli postawiłem centrum w tej turze to wliczam je do budżetu?

Bo jeżeli chodzi o PP to zawsze jest to instant no ale tam są też inne opcje finansowania.
Odpowiedz