Q&A do edycji Nandan
(2022-01-18, 11:01)książę napisał(a): No to może niech piszą gracze w info ogólnych (lub tajnych) na którym akwenie jest baza?

Brak wiedzy o przepisie nie uprawnia do jego nie stosowania - gracz czasem powinien założyć własną ignorancję i zapytać MG, a jak tego nie zrobi i źle trafi to go prostuję gdy to staje się istotne.
Odpowiedz
Przypominam wszystkim otrzymującym reputację, że jeśli przekroczy ona poziom dozwolony dla Was, to jeśli w evencie nie jest wspomniane inaczej, nadmiarowa reputacja jest tracona. Piszę o tym zwłaszcza dlatego, że jak gracze aktualizują reputację raz na turę, to nie mam możliwości pamiętać ile kto dokładnie ma reputacji -> więc jak jest za dużo, to było, przepadło, nie można z tym nic zrobić.
Odpowiedz
Discord nie jest wiążący, także proszę o potwierdzenie: jeśli do badania technologii specjalnej przydzielę ZN ze specjalizacji "nauka", to mam karę minus 2 do umiejętności ZN. Jeśli nie przydzielam ZNa, to nie dostaję kary do badań?

Jaki jest przyrost naturalny dekadencko bogatych?
Odpowiedz
(2022-01-20, 12:06)Richtus napisał(a): 1) Discord nie jest wiążący, także proszę o potwierdzenie: jeśli do badania technologii specjalnej przydzielę ZN ze specjalizacji "nauka", to mam karę minus 2 do umiejętności ZN. Jeśli nie przydzielam ZNa, to nie dostaję kary do badań?

2) Jaki jest przyrost naturalny dekadencko bogatych?

1) Jak nie przydzielasz ZNa, to nie masz kary. Takie jest literalne odczytanie zasad. Nie, mi też się nie podoba, ale nie na tyle by gmerać przy tym.

2) Taki sam jak krezusów. (dno i 3 metry mułu)
Odpowiedz
A czy można powoływać ZNy ze specjalizacji "technologie specjalne"?
Odpowiedz
(2022-01-20, 12:23)Richtus napisał(a): A czy można powoływać ZNy ze specjalizacji "technologie specjalne"?

Nie
Odpowiedz
Czy można kolonizować z terenów okupowanych?


Nieważne, odpowiedź została już uzyskana
Odpowiedz
(2022-01-20, 16:48)Troll napisał(a): Czy można kolonizować z terenów okupowanych?


Nieważne, odpowiedź została już uzyskana

CZYTAJ CZASEM Q&A do ku...

...wybuch zatrzymany, bo target otrzymał odpowiedź.
Odpowiedz
Zostało zadane pytanie, mniej więcej


Cytat:Czy zostały zdobyte trzy najwyższe szczyty Nandanu?


Odpowiedź na to akurat pytanie jest jawna.
***

Nie zostały zdobyte.

Problem jest nie tyle w organizacji ekspedycji, ale w tym że na Nandanie jest ekstremalnie niewielu miłośników zdobywania dziewiczych szczytów; na Ziemi wszystkie ważniejsze szczyty zostały już dawno temu zdobyte i w większości spożytkowane turystycznie. Ludzie którzy przylatywali na Nandan nie mieli umiejętności zdobywania dziewiczych szczytów, bo na Ziemi takich ludzi już praktycznie nie było, wszystko co zostało to najwyżej ekstremalni turyści wysokogórscy, tacy co wchodzą na Mount Everest zimą, dziwacy.

Problem nie jest w organizacji też samego "zdobycia", bo można wejść bez większych problemów ze wspomaganiem anty-grawitacją (taki dodatek do butli z tlenem), ale by to zrobić w sposób faktycznie przekraczający ludzkie granice. Nawet ziemscy celebryci uważają za totalną wiochę wchodzenie na dziewiczy szczyt z anty-gravami. A takich specjalistów od zdobywania szczytów nieznanych szczytów za dużo nie ma - wszyscy co na nowo odkrywają tą sztukę są na Nandanie.


Gdzie są tacy specjaliści? A to już trzeba poszukać, nie mają za bardzo stowarzyszenia czy czegoś. Na pewno w krajach które są w górskich okolicach sa jacyś - poza Helganami, bo oni nie umiejom w kulturem.
Odpowiedz
To ja jeszcze zapytam - gdzie szukać informacji w których prowincjach są te 3 najwyższe szczyty?

Edit wiem tylko że C4 jest drugi co do wielkości
Odpowiedz