Q&A do edycji Nandan
Cytat:Rozwój infrastruktury - -2 mln $ koszt budowy wszystkich struktur LUB -1 mln $ kosztu prowincji traktu lub linii umocnień lub twierdzy (kom, lib, nac)

Na 95% jestem pewien jak to interpretować, ale z racji iż były już jaja, prosiłbym o interpretację jak to wygląda w przypadku budowy struktur kulturowych:


Cytat: Struktura kulturalna [należy nadać samemu nazwę. Za brzydką nazwę MG może wstrzymać pozytywne efekty struktury] - daje +X punktów kultury co turę - 6 mln $ * X.

Budynki kulturowe stanowią strukturę skalowaną jak jak trakty czy linie - cena zależy od naszego widzimisię, ilości zabudowywanych prowów ect. Jednakże jest traktowany jak budynek o stałym koszcie budowy. 
Opcja 1: Jest dobrze: Wzór wynosi 6 * X - 2 <- Tak jak w przypadku klasycznych struktur typu lotnisko czy baza
Opcja 2: Welp... Mówimy o obniżce stałej, która jest mnożona: Wzór wynosi (6-2) * X <- Wzór podobny do struktur skalowalnych jak linie umocnień, trakty ect. acz ma wartość z lewej strony opisu polityki. (opcja najmniej prawdopodobna)
Opcja 3: Rzeczywiście budynek kulturalny powinien być z innymi budynkami skalowalnymi, podlegać ich zasadom a wzór być (6-1) * X

Jeżeli opcja 1 (adekwatna do opisu w zasadach) to w przypadku rozwoju infrastruktury jaki jest sens budować większą strukturę 5K+ (28mln) gdy za daną kwotę możemy uzyskać 7 budynków +1K+(też 28mln)?

Also opisy są typowo flow czy jakieś skalowane do poziomu bonusu kulturowego? Poza oczywistym hitem za słaby opis struktury
Odpowiedz
(2022-02-09, 09:15)Enter napisał(a):
Cytat:Rozwój infrastruktury - -2 mln $ koszt budowy wszystkich struktur LUB -1 mln $ kosztu prowincji traktu lub linii umocnień lub twierdzy (kom, lib, nac)

Na 95% jestem pewien jak to interpretować, ale z racji iż były już jaja, prosiłbym o interpretację jak to wygląda w przypadku budowy struktur kulturowych:


Cytat: Struktura kulturalna [należy nadać samemu nazwę. Za brzydką nazwę MG może wstrzymać pozytywne efekty struktury] - daje +X punktów kultury co turę - 6 mln $ * X.

Budynki kulturowe stanowią strukturę skalowaną jak jak trakty czy linie - cena zależy od naszego widzimisię, ilości zabudowywanych prowów ect. Jednakże jest traktowany jak budynek o stałym koszcie budowy. 
Opcja 1: Jest dobrze: Wzór wynosi 6 * X - 2 <- Tak jak w przypadku klasycznych struktur typu lotnisko czy baza
Opcja 2: Welp... Mówimy o obniżce stałej, która jest mnożona: Wzór wynosi (6-2) * X <- Wzór podobny do struktur skalowalnych jak linie umocnień, trakty ect. acz ma wartość z lewej strony opisu polityki. (opcja najmniej prawdopodobna)
Opcja 3: Rzeczywiście budynek kulturalny powinien być z innymi budynkami skalowalnymi, podlegać ich zasadom a wzór być (6-1) * X

Jeżeli opcja 1 (adekwatna do opisu w zasadach) to w przypadku rozwoju infrastruktury jaki jest sens budować większą strukturę 5K+ (28mln) gdy za daną kwotę możemy uzyskać 7 budynków +1K+(też 28mln)?

Also opisy są typowo flow czy jakieś skalowane do poziomu bonusu kulturowego? Poza oczywistym hitem za słaby opis struktury

Kulturowego w ogóle nie rozpatruję jako klasycznej struktury pod bonus, ponieważ powstał wyłącznie po to by jak gracz napisał trzy strony eventa, a VZtowi/mi nie chciało się czytać, patrzę tylko na koszt i dzielę przez 6, a potem piszę posta gdzie wartość całkowitą z dzielenia dostajesz w kulturze.
Więc myślę, że @VegetaZen.
Bo naprawdę kurwa nie wiem, nie chce mi się wiedzieć i w ogóle kurwa mać.

Anyway, ostatni gracz już który tylko z punktu tego że ma budynek kulturowy dający kilka K+ chciał jakiś bonus. Dałem mu z litości, ale nie bo się należało, ale w zamian wpisałem mu jako pozytywne wydarzenie w tabelkę (nie warte).
Nie, kurwa, tak samo jak ktoś właduje 240 mln $ w +30WP, to ma +30 WP i nic więcej.
Czy to odpowiada na ostatnie pytanie?
Odpowiedz
Tak. Najmocniej przepraszam za problem :<
Odpowiedz
Na moje struktura kulturalna jest strukturą i rozwojem infrastruktury można obniżać jej koszt. Aczkolwiek dodałbym zastrzeżenie że nie może on spaść poniżej 4 mln $ za +1 K+. Ofc obniżka kosztu byłaby mnożona bo to nie ma sensu, żeby skłaniać graczy do budowania 10 małych pomniczków zamiast 1 dużego monumentu.

Edit:
Po chwili głębszego zastanowienia o -1 mln $ na każdy poziom/etap/prow jak umocnienia czy trakty. Nadal z uwagą że 4 mln $ to minimum na wypadek jakichś innych kombinacji.
Odpowiedz
(2022-02-09, 20:41)VegetaZen napisał(a): Na moje struktura kulturalna jest strukturą i rozwojem infrastruktury można obniżać jej koszt. Aczkolwiek dodałbym zastrzeżenie że nie może on spaść poniżej 4 mln $ za +1 K+. Ofc obniżka kosztu byłaby mnożona bo to nie ma sensu, żeby skłaniać graczy do budowania 10 małych pomniczków zamiast 1 dużego monumentu.

ok. Pytanie czy jest to wtedy koszt (Z rozwojem infrastruktury oczywiście):
A: 5mln za 1K+ (Wtedy obniżka jest 1mln tak jak inne struktury skalowalne - linie umocnień ect)
B: 4mln za 1k+ (Wtedy obniżka 2mln jak za zwykłe struktury, ale skalowalna)

Na logikę wydaje się, że Opcja A jest najbardziej logiczna bo wystarczy lekko zmodyfikować zapis z:
"Rozwój infrastruktury - -2 mln $ koszt budowy wszystkich struktur LUB -1 mln $ kosztu prowincji traktu lub linii umocnień lub twierdzy (kom, lib, nac)"

Na

"Rozwój infrastruktury - -2 mln $ koszt budowy wszystkich struktur LUB -1 mln $ kosztu prowincji traktu lub linii umocnień lub twierdzy lub za poziom struktur kulturowych (kom, lib, nac)"

Znaczy... po prostu planowałem postawić kilka w najbliższym czasie stąd pytania przy danej polityce. :<
Odpowiedz
A) i czekamy na potwierdzenie przez Prehiego, bo może vetować.
Odpowiedz
A
Odpowiedz
Miało być DLC energetyczne-jądrowe, ale zauważyłem w zasadach:


Cytat:uran - pozwala ulepszyć slot produkcyjny (do produkcji głowic nuklearnych lub napędu jądrowego w okrętach) albo zapewnia dodatkowy slot produkcyjny w połączeniu z reaktorem jądrowym (liczy się do limitu z metalami przemysłowymi).

więc nie muszę! Śmiesznie, że wcześnie nie zauważyłem.

Jak komuś pisałem o "slocie energetycznym", to jest to właśnie z reaktora. Czasem jak są wysokie wymagania, to właśnie taki reaktor może dać slot produkcyjny ponad limit, do wykorzystania tylko w cechach/strukturach wymagających dużego zużycia energii. Co najmniej dwóch graczy już zużywa sloty produkcyjne jako energię, więc nie jest to czysta teoria.
Odpowiedz
W niezbedników trafiłem na takie coś:

Cytat:Jednostki V generacji co do zasady potrzebują o połowę mniejszego personelu niż jednostki poprzednich generacji.

Jest coś takiego potwierdzone w zasadach gry?
Odpowiedz
(2022-02-11, 16:20)Milord napisał(a): W niezbedników trafiłem na takie coś:

Cytat:Jednostki V generacji co do zasady potrzebują o połowę mniejszego personelu niż jednostki poprzednich generacji.

Jest coś takiego potwierdzone w zasadach gry?

Jest potwierdzone przez MG.

Zasady to ja.


Wystarczy?

... Tongue
Odpowiedz