Mapa
#51
[Obrazek: Afryka.png]
Odpowiedz
#52
NIEOFICJALNA mapka terenowa do Warhammera

[Obrazek: 5n2rBO1.png]
Odpowiedz
#53
Dobra, bo trochę graczy mnie pytało. Czy powyższa mapa jest oficjalna? Jak klasyfikuje te rzeczy na potrzeby rozpisek wojennych? Odpowiedź niestety jest trochę skomplikowana bo ta mapa jest mocno nieperfekcyjna. Spróbuję jednak nieco pomóc. W punktach:

1. Jeśli prowincja jest całkowicie zasłonięta lub w 75% pokryta górami , jest bezwzględnie górzysta (brązowy kolor) w każdej sytuacji i tak traktuję ją w rozpiskach wojennych.

2. Jeśli prowincja jest górzysta w 50% lub mniej na mapie, to czy aplikuje bonus do obrony zależy od kierunku natarcia - więc w tym kontekście - skontakujcie się ze mną na Rozmowach z MG jeśli potrzebujecie wiedzieć jak wygląda stan rzeczy w konkretnym przypadku.

3. Mapa powyżej nie pokazuje takich rzeczy jak pustynie, teren o ciężkich warunkach arktycznych, gęstych lasów czy podobnych takich rzeczy. Ja uznaję takie rzeczy za wyjątkowo mało istotne na potrzeby rozpiski wojennej. Nie mam dosyć autyzmu by robić tak detaliczną mapę terenową i ogarniać te rzeczy na takim poziomie.

4. Owszem, brakuje rzeki przy Erengradzie i Kislevie. I generalnie brakuje nieco takich rzek. Na potrzeby rozpisek wojennych liczę tylko te rzeki, które widać na mapie (są to na tyle duże rzeki, że mają ewidentnie znaczenie. Jeśli są jakieś mniejsze rzeki, nie mają one wpływu na działania wojenne.

5. Ta, mapa została zrobiona na jakiejś starszej wersji mapy prowincji i nie zgadza się ona do końca z obecną. Well, musicie sobie jakoś z tym radzić.
Odpowiedz