Wydarzenia
#41
10005

[Obrazek: james-chao-asianpalacecropped.jpg?1453685462]

Wraz z kolejnymi zwycięstwami, prestiż i siła głosu Syna Niebios coraz bardziej rośnie. Wielkie Qin cieszy się niesłychanym majestatem, przed którym słabsi uginają kolana.

///.

Odblokowano trzecią (i ostatnią) cnotę:

cnota: wpływowi - ilość slotów wywiadowczych w tej turze +2, +1 do siatki wywiadowczej w trzech dowolnych państwach, +1 do wpływu w trzech dowolnych państwach
Odpowiedz
#42
10005/10006

Nasze działania w Sborze i w Rzeczywspólnej spotkały się z aplauzem społeczeństwa - a nawet elit, bo wyraźnie gromadzimy siły przed dalsza walką, jak czyni rozsądny wojownik... poza tym nasze działania w Rzeczywspólnej, podczas Wielkiej Wojny z orkami, choć gdy tortury wyszły na jaw to nasza  reputacja jest mniej nieskalana, to niezaprzeczalnie dało to ważne informacje zarówno dla świata - stąd są informacje np. o budowanych w Królewcu fortyfikacjach - ale też bardzo ważne dla ARL...

Należy zaznaczyć, że poza tymi efektami częściowo oczekiwanymi, zupełnie nieoczekiwanie uderzyły nas konsekwencje peturbacji handlowych na Bałtyku po zajęciu Gotlandii przez orków... Na szczęście spośród tych których dotknęły peturbacje, nas dotknęły najmniej: jesteśmy najdalej i gdyby nie giełda w Jianye nie byłoby w ogóle żadnych problemów!

//+5 KP
-1 reputacji
nabieramy dodatkowej "reputacji" wśród orków.

Jak będzie tajny suplement dla ARL z danymi z Rzeczywspólnej, to Qin dostanie kopię danych uzyskiwanych przez HuanYi, bo to od nich dane.

+ cecha jawna (działa już na budżet 10006):
Peturbacje na giełdzie w Jianye - dopóki Gotlandia jest zajęta przez orków [liczy się stan na koniec poprzedniej tury], otrzymujemy -5% do dochodu.
Odpowiedz
#43
10006

[Obrazek: d25-43.jpg]

W zamierzchłych czasach gdy Qin było tylko jednym z królestw Chin, legendarna "Via Carpatia" - pozostałość sieci transportowej po Imperium Zurychu stanowiła podstawę wielotowarowego ruchu i transportu wśród Walczących Królestw. Teraz, wraz z ekspansją Wielkiego Qin - stała się ona za mała i zbyt mało rozwinięta by stanowić aortę dla budowanego imperium. Przy wielkim zainteresowaniu Syna Niebios jak i przy wielu planach i inwestycjach pod koordynacją Kanclerza Lewicy Ryofui, nowa sieć linii kolejowych od teraz łączy zarówno Autonomię Bayernu w Neu Munchen jak i ujście Denai He w Barelondzie, jednocześnie unifikując wysiłek przemysłowo-handlowy wszystkich wielkich miast Wielkiego Qin. Wraz z sercem całej sieci w Jianye, w centrum Europy - może się stać się hubem transportowo-gospodarczym dla całego kontynentu. Jest to kolejny dowód potęgi Wielkiego Qin, którego władca jest zaprawdę uwielbiany przez Niebiosa.

[Obrazek: uose01I.png]

Rozbudowa sieci wewnętrznej:

Cytat:Głowa Państwa: Syn Niebios, Król Ei Sei, z dynastii Qin (Niepełnoletni Monarcha, który lubi pociągi - +1KP co turę, spełniając dwukrotność warunków na kolej wewnętrzną [wszerz i wzdłuż], uzyskujemy podwojenie efektów w przyroście WP)

Trakt gospodarczy: Barelond - Baxiliu - Middelas - Cumbas - Binuur - Tariagat - Zoawei - Sai = Shinai - Qigong - Jianye - Xuanhua - Futou - Saltzkin - Neu Munchen (15 prowincji)

Wszystkie prowincje na trasie mają minimum 3 WP. 

Heartland:
Sai - 15
Zoawei - 11
Shinai - 4
Binuur - 4
Tariagat - 3
Qigong - 3
Jianye - 14
Xuanhua - 3
Futou - 3
Autonomia Bayernu:
Neu München - 3
Saltzkin - 5
Ziemie Rohirimmów:
Middelas - 4
Cumbas - 3
Baxiliu - 3
Barelond - 5


Razem: trakt gospodarczy przez 15 prowincji, o łącznej wartości 83 WP, przechodzący przez centrum rolnicze, centrum finansowe, 2 żywności, 1 ropę i 1 metal rzadki. Wnoszę zgodnie z zasadami o bonus specjalny dla sieci wewnętrznej.
Odpowiedz
#44
10006

Ale mamy zarąbiste te szlaki kolejowe!

//+nowa cecha jawna (działa od razu, na budżet 10006):
Rozwinięta sieć komunikacyjna - Raz na turę możemy rozdzielić +1 WP do dwóch prowincji połączonych ze szlakiem kolejowym, każda musi mieć cn. 3 WP. +10% dochodu. Cecha zastępuje bonus z zasad (za szlak komunikacyjny wewnętrzny) i uwzględnia już działanie cechy Głowy Państwa. Bonusy z cechy przestają działać w razie przerwania jakiegoś elementu szlaku komunikacyjnego; w razie przerwania odnogi, a nie głównej linii, MG może, ale nie musi zgodzić się na dawanie bonusu częściowego.

Oczywiście, cecha może dalej się rozwijać. Jako punkty graniczne ustawiam 20 prowincji połączonych mających cn. 3 WP i/lub łączna wartość 120 WP połączonych szlakiem (przekroczenie któregoś punktów -> idziesz z miską do MG by napełniał kapustą).
Odpowiedz
#45
10006

[Obrazek: YUxzSaI.png]

"Kto ma pieniądze, może zmusić diabła, by napędzał jego młyn."
- chińskie przysłowie


///. Użyto cnoty, "Przedsiębiorczy" (Panyu +2 WP, +3 WP w Binuur), -60 K+
Odpowiedz
#46
10006

Na przełomie 10005/10006, admirał Yang Wen-li powrócił z rejsu swoją flotą na Krym. Jako przedstawiciel Wielkiego Qin, rozpoczęte zostały negocjacje dyplomatyczne z przedstawicielami Hetmanatu. W uznaniu faktu, że Dniepr jest kluczową arterią komunikacyjną w kierunku Gondoru, a z tego powodu znaczenie strategiczne Krymu jest wielkie - Wielkie Qin zamierza pogłębić kontakty w najbliższym czasie. 

W uznaniu zasług i wielu lat doskonałej służby, Admirał Yang Wen-li otrzymał również tytuł markiza, posiadłości oraz tytuł "Wielkiego Admirała Denai He".

///. MG wie dlaczego dałem ten post.
Odpowiedz
#47
10006

[Obrazek: uqn7rgj2zm0b1.png?width=665&format=png&a...ff85cc70c3]

W ogniu bitwy na terytorium Sboru, Wielcy Generałowie Qin kontynuują walkę z tak zwanym "Cesarstwem Zurychu". Ich doświadczenie i umiejętności czynią z nich najbardziej niebezpiecznych dowódców w Europie, jeśli nie na świecie.

/////.

Awans Wielkiego Generała Renpy

- Ren Pa (****) [Kawalerzysta] -> Ren Pa (****) [Kawalerzysta] [Artylerzysta]

Za 30 K+ (patrz: rozpiska wojny zurychańskiej)

Awans generała lotnictwa

- Zhai Lang (**) -> Zhai Lang (***)

Za 60 K+.

Cytat:* Egzaminy urzędnicze, korupcja i mała ruchliwość społeczna* - Podnoszenie umiejętności zespołów/dowódców kosztuje 10K+ mniej. -10% dochodu; -3KP co turę.
Odpowiedz